tema: NZXT Hades
Prikaz jedne poruke
Stara 14.7.2011, 21:20   #10
ShinY
Novi član
 
Član od: 29.1.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 23
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: NZXT Hades

Kao neko ko je imao i Lexu S, i HAF 912, i Hades, mogu da kažem sledeće.

HAF je hladio kao frižider, i ti što kažu nemaju pojma. Dovoljno velik da sve u njega stane, šta god poželiš, ali po dizajnu je prilično agresivan i neće se svima svideti. Takođe je poprilično težak. Kućište u koje takođe, bez muke staje solidno vodeno hlađenje.

Lexa S sa druge strane, lagana je kao perce. Ne znam šta su ti oni pokazali, ali moja Lexa je bila ofarbana i spolja i iznutra. Moram da priznam da me je HAF razmazio po pitanju tool-less dizajna za 5.25" drajvove, koje Lexa S nema. Što se tiče temperature, Lexa je i više nego u stopu pratila HAF, sa svojim 4 stock kulerima. Jedini problem kod nje mi je bio jedan koji se nalazi na stranici, koji hladi grafičku kartu. Enormnu količinu prašine je privlačio, i svaki dan sam morao da čistim, a sam fan nisi mogao da skineš, što me je na kraju i nateralo da je zamenim za Hades.

Hades, je tako kompaktan a tako moćan, da sam se prosto oduševio. Ima indikatore temperature za sve potrebne komponente (CPU, GPU, HDD). Omanji je, ali kao što si rekao, sve što ti je iole potrebno staje u njega bez problema. Hladi fenomenalno, i ima prilično atraktivan izgled, baš kao i Lexa. Stvar sa NZXT kućištima, je što su veoma atraktivna da je greota da se nalaze negde zavučeni u astal, ali to je već do mogućnosti korisnika.

Da rezimiram -

HAF 912 Plus - Veliki, robusan, dobro hladi, agresivnog dizajna, čvrste konstrukcije, nešto teži, crveno osvetljenje.

NZXT Lexa S - Standardne veličine, dobro hladi, interesantnog dizajna, reflektivna prednja površina osetljiva na ogrebotine, plavo osvetljenje, + dva potenciometra za hladnjake.

NZXT Hades - Kompaktan, vrlo dobro hladi, agresivnog dizajna, crveno osvetljenje, + dva potenciometra za hladnjake.

Čestitam ti na odličnom izboru kućišta. Ako si postavio neke sličke, ostavi ovde link, da se divimo..
ShinY je offline   Odgovor sa citatom ove poruke