Prikaz jedne poruke
Stara 29.1.2014, 20:09   #149
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Predlozite mi dobru avanturu

Lilly Looking Through i Hamlet i nisu bas slicni Machinariumu, to je ipak drugi podzanr. Ne znam kako se taj podzanr zove, ali zasnovan je na Samorostu, prvoj igri autora Machinariuma. To su igre u kojima klikces na stvari na ekranu u nadi da ce nesto da se desi. "Zagonetke" u tim igrama su potpuno razlicite od onih u Machinariumu.
Citat:
PlasticSoul kaže: Pregled poruke
Inace, cini mi se da su fine te Kheopsove igre. Posebno ta sto si naveo. Mada, postoji li nesto eto bas takvo, jos samo da postoji mogucnost hodanja (AWSD na tastaturi)
Hvala
Imas serijal Penumbra, to je prethodnik Amnezije koji je napravio isti tim. Sto se tice drugih igara, posto nisam posebno veliki ljubitelj tog podzanra, ne pada mi na pamet nijedna dobra takva igra, a da ima WASD kretanje (imas ove novije Serlok Holms igre, ali one su po mom misljenju *****e). Pogledaj spisak koji je ostavio jutros Zoran, verovatno ces da nadjes nesto dobrog tog tipa

Nema na cemu
Citat:
Acanen kaže: Pregled poruke
@caine
Cini mi se da je Machinarium vise logicko/platformska igra nego sto lici na klasicnu avanturisticku igru.
Wot Dijego said. Machinarium se bitno razlikuje od igara koje si naveo, mada su i one veoma dobre i PlasticSoul bi mogao da pogleda o cemu je rec
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku caine na korisnoj poruci:
PlasticSoul (30.1.2014)