Prikaz jedne poruke
Stara 20.7.2022, 17:12   #44
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Horizon: Forbidden West

Yep, prešao i ja u međuvremenu.
Dobre stvari: grafički izgleda predivno, raznovrsni biomi, prave next gen facijalne ekspresije, muzika je super (iako je prethodni deo imao više memorable muzičke momente), likovi su bolje razvijeni nego u prethodnom, kao i njihovi među-odnosi. Ima dosta solidno razvijenih sporednih misija koje mogu da pariraju i Witcheru po kvalitetu.

E sad, loše stvari:
Borba prenatrpana svim i svačim, malo šta zaista vredi. Upgrading sistem je takođe prenapucan, potrebno je grind-ovati satima i satima za apgrejd *samo* jednog oružja, a legendary oružja zahtevaju to isto pa x5. Smanjena pokretljivost glavnog lika u nastavku, takođe stagger od svakog udarca mašina postaje baš dosadan jer onemogućava kretanje 5 sekundi, a nekad ni ne možeš videti koliko ima mašina na ekranu i odakle dolaze. Tek u skučenoj areni ovaj problem postaje još evidentniji. Dakle, borba me nije baš privukla, to što su dodali sve i svašta ne znači da su izbalansirali.
Svet prenatrpan isto svim i svačim, ne ohrabruje samostalno istraživanje, a tako nešto je i teško za svet te veličine, dakle već po difoltu se uzda u mapu i praćenje objektiva na istoj. Pomenuh da su sporedne misije dobre, al tu mislim na one gde postoji konkretna interakcija sa ljudima iz sveta i određen zadatak. Ostalo je collectables bulšit i ostale monotone stvari koje se nižu kroz čitav svet. Ponešto od toga daje delove šire priče, al za 100% kapiram da zahteva zamoran grind, ja sam prvi deo završio 100% al ovde sam odustao gotovo u startu.
Takođe kraj nije baš zadovoljavajući, iako jeste ovo planirano da bude trilogija ipak mi se čini da je makar prvi deo dao dobro razrešenje, i ostavio prostora za potencijalnu pretnju. Ovde sam samo pomislio - šta, to je to? I onda čekanje 5 godina barem za narednu igru.

Igrao sam na PS5, haptic feedback je zanimljiv, implementiran solidno ovde, pogotovo kad se poteže strela ili otvaraju prastari gepeci Sva sreća pa sam uzeo igru posle patcha koji je rešio većinu problema performance modea, jer nije bilo šanse da igram ovo u 30fps, a ne postoji neke značajne vizuelne razlike da primetih. Nisam imao nikakvih većih bagova, ni u samoj igri, ni grafički, ali opet, imali su vremena da peglaju igru od februara.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke