Prikaz jedne poruke
Stara 1.4.2012, 13:15   #70
nikolam
Član
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 444
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 69 puta na 60 poruka
Post Re: Pravila za uvođenje ćiriličnog domena ".срб"

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Neko će želeti samo jedan, neko samo drugi domen, a neko oba. Naravno, to će nam samo dodatno komplikovati situaciju - šta ako firma sa sajtom SuperFirma.rs ne uzme svoj ćirilični domen (jednostavno, ne treba joj, baš kao što sam ja odlučio da za firmu gde radim ne uzimam ćirilične domene), a onda dođe neko drugi i registruje posle ćiriličnu verziju...
Ma, samo smo zakomplikovali, bez preterane potrebe.
Da, upravo i to je problem, ne vodi se računa o tome da postoje realni problemi u slučaju da se domeni vode odvojeno a da postoje značajne prednosti ako se vode zajedno u paru.

Ako nastave kako su započeli (da svaki latinični domen ima ćiriličnog parnjaka), onda će biti kako treba i sve će da funkcioniše i da napreduje.

Ako nam udaraju klinove pod točove sa idejom da uzimaju pare na registracili ćiriličnih domena i da još to vode odvojeno, onda će dobiti nefunkcionalnu stvar a stradaće upravo prvo ćirilični domen.

Ja bih odbacio formulacije "povoljno u prvo vreme". Ima da ga daju uz latinični džabe kao deo prvog domena i obrnuto ili neće da funkcioniše. Prosto.
nikolam je offline   Odgovor sa citatom ove poruke