Prikaz jedne poruke
Stara 22.12.2016, 9:51   #122
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Pravila za uvođenje ćiriličnog domena ".срб"

Ajd da dodam post ovde na kraju godine. Dzabe je cirilicni - cirilicki domen ako na informativnim sajtovima na latinicnim domenima koji su obavezni da budu na oba pisma postoji samo jedno - latinica. Gde je tu sloboda izbora korisnika da citaju sadrzaj na oba pisma? Gde je ispunjavanje njihove obaveze da imaju sajt sa dva pisma tj da omoguce ljudima da biraju kako ce da citaju? Mogucnost izbora koriscenja pisma obuhvata i citanje a ne samo pisanje. Jedino politika, rts imaju sajtove na oba pisma. Od stranih su to sputniknews ako se ne varam. I niko vise. Drzava i tu treba da zavede red ako misli da je neko u vezi sa domenom shvati ozbiljno. Domen manje vise - i moze i ne mora. Prioritet je da se postojeca zakonska regulativa o ravnopravnosti oba pisma postuje - a ne postuje se.

offtopic on: Na stranu sto mislim da je suludo imati dva pisma u jednom jeziku - da je to dobro imali bi dva pisma i nemacki i engleski i ruski.. Ja ovde pisem "osisanom latinicom" jer mi je tako lakse. "Nasom" latinicom necu pisati nikada jer je ne smatram svojim pismom. offtopic off.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
Тормунд (22.12.2016)