Prikaz jedne poruke
Stara 19.1.2017, 18:40   #70
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 01/2017

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Niko nije rekao da treba cela knjiga da stane u tekst. Sto si bre zaguljen a imas i neki agresivan ton koji zaista nije neophodan.
Nema tu nikakvog "tona". Lepo si napisao, citiram
Citat:
autor clanka samo treba da odradi copy-paste iz postojece knjige i prevede objasnjenje. Muka ziva, bas.
Ja sam na to postavio pitanje, kako očekuješ da neko strpa celu knjigu od par stotina stranica u po jedan tekst mesečno na desetak hiljada karaktera? Ili da pri eventualnoj "seči" ne izgubi više vremena nego da je sam napisao tekst od početka? Šta je to toliko agresivno u mom pitanju? Jel moram prvo da dignem dva prsta pre nego nešto pitam?

Druga stvar, SK je već imao problema sa "pozajmljivanjem" tekstova iz drugih izvora. Poslednja stvar koju svaka novinska kuća želi je problem sa autorskim pravima kada već plaća autore da napišu tekstove.

Treće, Politika je novinska kuća. Znači žive od prodaje papira. To što određene redakcije imaju nekakvu online prisutnost je više slučajnost nego pravilo. Dobro, neko bi možda mogao da postavi taj kod online ali na šta bi onda ličeo taj tekst u časopisu onako prošaran sa bar par desetina goo.gl linkova? Znači sada umesto koda iz časopisa treba da prepisujem linkove? Šta će se desiti ako ti linkovi sutra podlegnu "link rotu"?

Na kraju krajeva nije ni bitno. Samo mi nije jasno kako ljudi mogu neprestano da budu džangrizavi i sebični bez imalo svesti o drugima.

Toliko o tome.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke