Prikaz jedne poruke
Stara 23.9.2007, 6:30   #65
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Predlozi za buduce testove? ako moze..

Citat:
Sasa kaže: Pregled poruke
Slabija kartica na monitoru od 20+" ?
Memorija mizerno utice na performanse, ali recimo 8400GS-u ili 2400Pro ne bi pomoglo da ima 2GB.
Performanse poticu od mogucnosti i frekvencije grafickog procesora te propusne moci memorije.
Ako nesto ima slab cip ili usku i/ili sporu mem magistralu, nece mu pomoci sva memorija ovog sveta.
Naravno, pricamo o igrama, za rad u Windowsu i ostalim programima koji koriste Windows GUI, graficka kartica je nebitna.
Da, upucen sam u to toliko da razumem sve to.

Ja sam imao na umu cenovni rand 8600gt i 2600xt (ddr4 pre svega) modela sa 256mb i 512mb. Nije bog zna koliko bolja situacija kod njih nego kod 8400gs ili 2400pro ali evo zasto:
Sve vise ljudi sada kupuje monitore vecih dijagonala, po forumima sve zuji od kupovine 22"-incnih monitora (20"-inchin pa i 19ice cak). I sledece sto ih zanima je kako ce im raditi igre u native rezoluciji. Mislim da te ljude (sve vise ih je u zadnje vreme) ne bi ni zanimalo to da mogu da izdvoje pare za neku highend karticu ali posto ne mogu svi dolaze do onoga da li ce kartice sa vise memorije koje mogu sebi priustiti davati bolje performanse na visim rezolucijama.

Shvatam ja da ako bi identicni primerci te klase ali sa vise memorije mozda tek davali neznatno visi FPS u rezolucijama od i iznad 12x16 (i to ne mogu zasigurno da tvrdim) ali eto to je ono sto dosta ljudi u zadnje vreme zanima.
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke