Prikaz jedne poruke
Stara 26.2.2011, 17:09   #231
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Citat:
proamater kaže: Pregled poruke
ljudi!da li neko moze da mi pojasni sta je ATMA?
ATMA (A Tenshi's Muling Application) je izuzetno koristan programčić koji prvenstveno služi za "muling", tj. štekanje predmeta i njihov transfer između likova. U suštini, to je magacin itema iz D2. Možete učitati svoje sejvove i onda pristupiti snim5enim likovima i razmenjivati predmete između njih (našli ste imba staff za Sorcericu ali ne znate šta ćete s njim, jer igrate s Paladinom? Eto rešenja!). Možete videti deta5ne podatke o nekom predmetu ("ilvl" iliti item level, bitno za craftovanje, etc.). Možete exportovati ili importovati bilo koji item iz D2 (itemi su fajlovi sa extenzijom .d2i) i napraviti svoju bazu predmeta. Možete videti svoje statove i skillove van igre, kao i statove i iteme vašeg mercenary-ja.
Mislim da možete i otk5učati sve waypointe, na svakoj težini, nisam probao. Postoji i funkcija Bank Of Atma, pomoću koje možete raspolagati zlatom, "deponovati" u banku i kasnije raspodeliti bilo kom liku. Možete praviti tzv. "stash"-eve ili magacine za predmete (jedan za oružja, recimo, jedan za dragu5e...).
Postoji i Drop Calculator pomoću koga možete videti verovatnoću da padne određeni predmet, određenog kvaliteta na određenoj težini i sl. Recimo, za War Traveller čizme koje mi očajnički trebaju, najbo5e šanse imam kod Mephista i Andariel, prilikom prvog kill-a (1:1951)...
ATMA je fantastičan program, pun mogućnosti a mana mu je što je nejasan za snalaženje u startu. Ipak, nije tako teško provaliti opcije, a vredi truda.
Sad, dosta opcija koje ATMA nudi se mogu iskoristiti za varanje...Količinu novca u banci je lako moguće editovati *wink* Kad stvorite svoju bazu predmeta, možete ih prebacivati na likove u nedogled (nema više jurnjave za runama, yay!)...i tako da5e. Da li ćete koristiti ATMU kao magacin, što joj je primarna namena, ili za nešto više, vaša je stvar. U svakom slučaju, must have za Diablo 2.
Postoji još jedan programčić koji radi sličnu stvar, ali na drugačiji način. Zove se PlugY The Survival Kit. On funkcioniše tako što dodaje tzv. Stranice standardnom D2 ingame stashu...možete imati veliki broj stranica (zaboravih tačno koliko) i u njih štekati predmete, i njima će svi vaši likovi imati pristup. PlugY ima i niz drugih mogućnosti, ali o tome drugom prilikom. Lično, koristim ATMU jer sve mogu da obavim van igre, a i navikao sam na nju...stvar preference.
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Morca na korisnoj poruci:
proamater (26.2.2011)