Prikaz jedne poruke
Stara 7.3.2014, 12:26   #19198
Cavic_Bronx
Član
 
Član od: 23.3.2008.
Poruke: 127
Zahvalnice: 69
Zahvaljeno 14 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: World of Tanks

Citat:
MaxMadneSS kaže: Pregled poruke
Nisam igrao taj arty jer sam ga preskocio kad su ubacili tier 10 arty. Sad igram GWTiger koji je apsolutno isti kao P verzija, bar kad je top u pitanju.

Sto se topa tice bolji je drugi top od 210mm jer ima jaci splash i dmg. Ali nije to toliko bitno jer taj top takodje puca AP metkove sa 303 penetracije i 1550 dmg. E ovo te zanima jer top uopste nije toliko neprecizan. Skoro svaki tenk tier 10 mozes da probijes na bilo koji deo armora zbog kalibra od 210 mm i 303 penetracije koja negira slope armor jer metak pada pod takvim uglom.

Najbolje ti je da u prvom delu partije pucas samo AP i pritom biras mete koje su pune HP-a da bi napravio sto vise dmg-a. U drugom delu partije, kad tenkovi uglavnom imaju pola HP-a ili manje, pucas HE i biras mete koje sigurno mozes ubiti.
Ja tako igram i cesto napravim 3-5k dmg, mada ako mi nije dan (omasim dosta metkova) desava se i da zavrsim partiju sa 0-500 dmg. Bitno je da je na kraju dana srednji dmg odlican.

Edit:
Videces kolko je to mocan top i koji faktor demoralisanja protivnika poseduje kad pucas AP. Vecinu tenkova koje probijes sa AP ili su mrtvi iz jednog pogotka ili im je ostalo 5-10% HP-a.
Da se nadovezem, ono sto obavezno treba da se radi kada se igra sa arty (pogotovu t9 i t10) da cekas prilikom gadjanja, tj da sacekas za serverski nisan, zato sto ces u suprotnom promasiti celu mapu... jbg, takve su ih napravili... Ja sam trenutno isto na GW Tigru, fali mi samo kes za TypE...

Sto se tice demolarisanja, ako znas da gadjas na dobro mesto (ammo rack i sl) i imas veliki faktor srece prilikom gadjanja, u 90% slucajeva ce biti oneshotovan protivnik, gde naravno posle toga ide psovanje u chat-u i eseji kako si citer i slicno ... Ali je najbitnije strpljenje, tenk je generalno spor, okretanje za razliku od prethodnika (GW Panter, tigerP nisam igrao) nije na zavidnom nivou... Dobra taktika prilikom pozicioniranja, cekas, malo i faktora srece, i rasturas sa tenkom...
Cavic_Bronx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke