Prikaz jedne poruke
Stara 12.11.2017, 2:29   #14
hektorcic
Član
 
Član od: 12.11.2011.
Poruke: 151
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: 16 gb rama (7.97 usable)

Citat:
Rkoma kaže: Pregled poruke
Isti problem sam ja imao..i dalje ga imam
Nisam uspeo da resim to nikako. Cak i evo sad win 10 ali i dalje nista.
Otkrio sam da su mi 2 pina na procesoru iskrivljena. Proveri i ti tvoj procesor za svaki slucaj. Mislis nema sanse da je sa pinovima nesto pogresno ali za svaki slucaj baci oko, mozda sse zabezeknes ko i ja.
Takodje proveri da li ti rade 3 plocice tj da li bi ti radilo 12 giga komplet.
Proverio sam i to, ali ovo svakako nije vezano za neispravnost komponenti, jer mi se identičan problem javlja na dva identična računara (ploča, cpu, napajanje, grafika, ssd i hdd su isti, memorije sam samo kombinovao, nekih 20-30 modula).

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
Ta prva generacija procesora i matičnih socket 1156 su patili od boljki socketa 775, kakve su ti to memorije, od 4GB? ili od 8? Ako piše 16gb maks onda treba da ubaciš 4x4 dvostranih, tj da imaju čipove sa obe strane. Mada ni to ne mora da bude, možda je nešto drugo u pitanjju
Probao sam i sa dvostranim i sa jednostranim.

Citat:
Wolfstain kaže: Pregled poruke
Proveri preko Resource Monitor koliko megabajta zauzima "Hardware Reserved" memorija. Mislim da je ovo rešenje tvog problema https://www.youtube.com/watch?v=oFK2eB51_Ss
Ako se ne varam, može čak i preko biosa da se svede na najmanju vrednost "Share memory" sa grafičkim čipom pošto mislim da je u tome tvoj problem.
Hardware Reserved mi uzima 8GB. Ispratio sam baš taj video, ali meni nije pomoglo.
hektorcic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke