Prikaz jedne poruke
Stara 27.9.2014, 9:20   #48
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.544
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.485 puta na 3.996 poruka
Određen forumom Re: The Vanishing of Ethan Carter

Citat:
Vladimirus86 kaže: Pregled poruke
Jako kratka igra, pravi graficki biser. Dopada mi se zbog neke melanholicne atmosfere koju izaziva dok igras. Mnogo trckaranja ali mi generalno nije smetalo jer sam uzivao gledajuci sjajno dizajnirana mesta i slusajuci muziku. Igra nema mozgalica (barem ne nekih koje bi se tako mogle nazvati), poenta je u skupljanju tragova koji dalje odmotavaju pricu. I sami autori su rekli da je igra pre svega narativno a ne akciono iskustvo.

E sad imam pitanja u vezi kraja, nisam siguran da sam ga bas skapirao pa bih da vidim sta drugi koji su presli igru misle o tome:
Spoiler za ENDING:
Koliko sam razumeo nista od svih ovih zlocina koje smo istrazivali i ovog Lavkraftovog terora/sleeper-a nije stvarno, to su bile samo price koje je klinac Ethan izmislio (uostalom, izmislio je i lika s kojim igramo - Prospera) a zapravo je stradao nepaznjom svoje porodice i ugusio se u pozaru?
Evo neko moje tumacenje

Spoiler za Kraj igre:
Citava igra je u sustini ono sto prolazi Ethan-u kroz glavu u njegovim posljednjim trenucima.

Postoje tako reci dva toka price koliko sam skontao. Prvi tok price su ubistva koja ja mislim predstavljaju sputavanje Ethana u njegovoj masti i kreativnosti. Deda ga uvijek brani i na neki nacin pokusava razgovorom sprijeci u daljem pisanju, otac nece da ga sputava ali pritisak na njega je ogroman ali se i dalje suprodstavlja porodici, onaj prijatelj smatra da je Ethan lud i zeli da ga odvoji od porodice, brat ga redovno zadirkuje dok majka nikako da se odluci sta zapravo zeli.

Drugi tok price su price koje je Ethan napisao i zbog kojih se citava frka digla. Zajednicko za ova dva toka je lik kojeg je Ethan kreirao, a to je detektiv Paul Prosper koji je istrazivao sve Ethan-ove price i dok Ethan umire zamislja kako ga Prospero spasava. Za mene najjaci momenat je trenutak kada Ethan shvata de je Prospero imaginaran i to je trenutak u kojem Ethan umire od posljedica gusenja.

Jako bitan faktor igraju i satovi u igri koji pokazuju 7:00h jer na kraju igre mozemo vidjeti prije Ethan-ove smrti kako sat pored njegove glave pokazuje isto vrijeme.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
3LANCER (29.9.2014), pentraksil (30.9.2014)