Prikaz jedne poruke
Stara 27.9.2014, 10:35   #49
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: The Vanishing of Ethan Carter

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Evo neko moje tumacenje

Spoiler za Kraj igre:
Citava igra je u sustini ono sto prolazi Ethan-u kroz glavu u njegovim posljednjim trenucima.

Postoje tako reci dva toka price koliko sam skontao. Prvi tok price su ubistva koja ja mislim predstavljaju sputavanje Ethana u njegovoj masti i kreativnosti. Deda ga uvijek brani i na neki nacin pokusava razgovorom sprijeci u daljem pisanju, otac nece da ga sputava ali pritisak na njega je ogroman ali se i dalje suprodstavlja porodici, onaj prijatelj smatra da je Ethan lud i zeli da ga odvoji od porodice, brat ga redovno zadirkuje dok majka nikako da se odluci sta zapravo zeli.

Drugi tok price su price koje je Ethan napisao i zbog kojih se citava frka digla. Zajednicko za ova dva toka je lik kojeg je Ethan kreirao, a to je detektiv Paul Prosper koji je istrazivao sve Ethan-ove price i dok Ethan umire zamislja kako ga Prospero spasava. Za mene najjaci momenat je trenutak kada Ethan shvata de je Prospero imaginaran i to je trenutak u kojem Ethan umire od posljedica gusenja.

Jako bitan faktor igraju i satovi u igri koji pokazuju 7:00h jer na kraju igre mozemo vidjeti prije Ethan-ove smrti kako sat pored njegove glave pokazuje isto vrijeme.
Spoiler za spojleri kraj igre:
Da, da... bolje si to rezonovao od mene, narocito za ubistva/gusenje kreativnosti. Bas ta ubistva nisam znao kako da uklopim sa Ethan-ovim pricama. Inace, ovo za satove uopste nisam ni primetio. U svakom slucaju kraj mi se dopao, steta sto igra nije bila malo duza ili imala vise lokacija, ali ce mi ostati u pamcenju kao pravi mali dragulj. Neverovatno je sta su poljaci izvukli iz U3 engina, a da radi sasvim lepo.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke