Prikaz jedne poruke
Stara 4.1.2015, 20:12   #1
Mickie
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom GRUB nece da radi sto mu kazem

Laptop iz profila, fedora 21 i GRUB2.

Cilj mi je bio da dodelim gostu u KVM bezicnu karticu. Laptop podrzava VT-d (CPU, chipset, u biosu namesteno VT-d na Enabled), ali kvm je rekao: host ne podrzava. Pogledam ja na netu, kaze da treba kernelu da se da parametar intel_iommu=on pri botovanju da bi radio vt-d. Rckam ja onaj grub, procitam ceo GRUB2 manual ne Stvidim gde gresim, stavio sam intel_iommu=on gde treba ali ono nece. Izvrsim ja takticko povlacenje i instaliram Xen. On iima softverski VT-d... ali... nista. Nema GRUB opcije da botujem Xen. Onda shvatim da me celo vreme GRUB zeza, i prvobitno sa KVM i posle sa Xen. Uzmem pri botu rucno izaberem da dodam parametre, ubacim intel_iommu=on nege de u sredini, i bez problema posaljem gostu u KVM WiFi karticu. Radi bez prblema. Ali moram svaki put kad botujem da dodajem parametar

Ocu po defaultu da mi bude intel_iommu=on u kernel parametrima, ali nikako to ne mogu da namestim. Sto se tjce Xena, njega cu da obrisem, ali me iz radoznalosti zanima kakva je ovo zafrkancija sa GRUBom i zasto nece.

Pri instalaciji je Fedora napravila dve male particije po stotinjak megabajta, i jednu veliku LVM koja je dalje podeljena na /home i / ext4 fajlsisteme. Izgleda mi da je GRUB na jednoj od ove dve male i da se to jednostavno ne apdejtuje, bez obzira sta ja uradim sa konfiguracionim fajlovima u / Ali kad sam apdejtovao kernel, bez problema gad dodalo. Onda sam obrisao i starj kernel, i on se izgubio u GRUBu... cudno.
Mickie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke