Prikaz jedne poruke
Stara 7.4.2021, 22:46   #1440
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

Skoro sam odigrao kompletnu trilogiju i da budem iskren ja keca ne bih uopšte dirao, čak i sa svim njegovim tzv. "nedostacima".

Inventar mi apsolutno nikada nije smetao jer sam uvek praktikovao da opremu koja mi nije potrebna odmah pretvaram u omni-gel. Ukoliko za neku stavku nisam siguran, sačekam do sledeće posete Normandiji i tamo na miru očistim sve. Dakle, meni koji sam izuzetno osetljiv na loš UX, ME1 korisnički interfejs (pa i inventar) je bio "barely an inconvenience".

MAKO mehanika mi takođe nije smetala osim možda što na nekim mapama postoje strma udubljenja iz kojih ne može da se izađe pa mora da radi učitavanja prethodne sačuvane pozicije. Dodavanje boostera deluje kao okej rešenje za problem sporog putovanja po mapi ali se bojim da će zbog toga morati da se pojača gravitacija što će meni bar iskreno ubiti jedan od najboljih "fičera" MAKO mehanike - akrobacije po mapi.

Ono što mi se definitivno ne sviđa je "strimlajnovanje" klasa koje će omogućiti svima da imaju pristup komplektnom spektru oružja. Da se razumemo, u teoriji to deluje kao čist no-brainer za jednu akcionu RPG igru. Međutim, kod ME1 gde su klase jasno definisane specijalnim sposobnostima (Vanguard, Engineer, Sentinel itd.) mislim da će ovaj potez samo naterati ostale klase da više igraju svoju klasu kao Soldier, čak i sa penalima na upotrebljivosti koji dolaze sa time. Po meni, jedina ispravka koja je trebala da se uradi u ME1 što se tiče raspodele oružja je da se kompletno ukloni pristup oružjima koje klasa ne može da koristi. Recimo Engineer koristi samo Pistol, ostala oružja se potpuno prosto uklone iz korisničkog interfejsa i to je to.

Ne sviđa mi se ni FemShep redizajn u kecu. Ne računajući problematične teksture kose, apsolutno ništa nije falilo modelu iz originalne verzije. Čak štaviše, po meni taj model deluje daleko bolje od oba modela koji su korišćeni u ME2 i ME3, gde FemShep izgleda kao da će svakog momenta da se zavrti na nekoj metalnoj šipci.

ME2 i ME3 ne bih preterano komentarisao jer iskreno, meni bar, nisu ni do pojasa ME1.

Kako god da okrenem u ovom trenutku ne vidim preteranog razloga za nabavku "legendarne" verzije a posebno ne po ceni od 60€. Možda za koju godinu kad se ponovo uželim igre ali nekako imam osećaj da će do tada novi ME već uveliko biti dostupan. Možda čak ponovo obrnem Andromedu... Eto ideje...
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
DeCoy (8.4.2021)