Prikaz jedne poruke
Stara 20.11.2022, 2:27   #371
Acanen
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2007.
Poruke: 2.252
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 1.131 puta na 842 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

U prethodnoj poruci sam hteo da kazem da je gaming postao skup zbog poskupljenja grafickih kartica a ne zbog malih plata.
Mislio sam na igranje igica na racunaru a ne na konzolama jer se nalazimo na forumu Sveta kompjutera i prilicno sam siguran da vecina nema konzolu i ne zeli da je kupi.
Citat:
Ne slazem se, ne mislim da gomila ljudi zaradjuje 40-60k, a pogotovo ne mislim da gejmeri imaju takve plate.
Ima ih vise nego sto mozes da zamislis.
Mozes da ne budes saglasan sa onim sto sam napisao ali sledeci put saznaj kolika je prosecna plata i minimalac (36 hiljada).
Citat:
Mislim da su ljudi koji se igraju tehnicki pismeni (rad na racunaru) i mogu sebi da obezbede bolje poslove.
Poznajem ljude koji su fakultetski obrazovani ali rade za 400-500e.
Mogu oni da pocnu da se obucavaju za rad na racunaru ali vecina to ne zeli jer nema svako zelju da provede radni vek uz ekran.
Znam komercijaliste iz nekoliko poznatijih firmi kojima je pocetna plata ~50 hiljada a bonus ne dobiju nekoliko meseci.
Citat:
Ne mislim ni da svi imaju 1500e i vise, ali ne ni tako malo kao sto si ti napisao.
Tacno je tako kako sam napisao jer vecinu zaposlenih cine prodavci po supermarketima, novinarnicam, prodavacice u trznim centrima... U jednom supermarketu je do skoro magacioner zaradivao oko 43 sa prevozom a sef nekog odeljenja 5 hiljada vise. Plate su im sada vece jer u januaru minimalac ce biti povecan na 39 hiljada. Ima supermarketa koji placaju zaposlene preko 50 hiljada ali im smanje platu ako je veci manjak prilikom popisivanja robe.
Citat:
Taj ko radi danas za 40-60k iskreno ne treba ni da se igra, vec sve svoje slobodno vreme treba da ulozi u dodatno usavrsavanje (jezik, rad na racunaru, soft skills itd..), kako bi nasao bolji posao.
Znaci gaming-om mogu da se bave samo ljudi koji zaradjuju preko 60 hiljada a studenti, nezaposleni i ljudi sa manjim primanjima moraju da cekaju povisicu ili bolji posao.
Nemoj da zaboravis velika vecina prestane da igra igrice kada se zaposli a posle trece decenije se taj broj svake godine dodatno smanjuje.

Poslednja ispravka: Acanen (20.11.2022 u 2:35)
Acanen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Acanen na korisnoj poruci:
makiem (20.11.2022)