Prikaz jedne poruke
Stara 2.12.2022, 18:56   #398
Zuti Bar
Starosedelac
 
Član od: 9.12.2010.
Poruke: 1.516
Zahvalnice: 188
Zahvaljeno 333 puta na 206 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

Nikada gameing nije bio ni jeftin ni skup... Koliko para toliko muzike.

Za mene lično grafičke kartice najvišeg ranga kao i uzimanje igara i konzola na dan izlaska bilo je i ostalo bacanje para za malo ćara. Sa druge strane kada imaš ozbiljan novac u šteku zašto ne bi investirao u hobi koji voliš?

Za šta god se odlučili shvatite da video igre mogu da se igraju i na mobilnim telefonima, tabletima, starim konzolama, CPU-ovima iz 2018.e, GPU-ovima iz 2016., na HDD-u a ne SDD-u... Ne morate potrošiti gomile novca ni na igre. Možete igrati besplatne igre sa EGS-a i ostalih servisa, kupovati za vrijeme Steam popusta koji idu i do 95% (kupio 55 igara za 7,5€ koje redovno igram i koje ću tek igrati), uzimati nešto starije naslove koje ste greškom propustili, pretplatiti se na Xbox Game Pass i/ili slične servise. Na kraju dana zašto se ne poslužiti i emulatorima (oba Super Mario Galaxy-a sam prešao tako, pa šta? ) ili piratima na kojima smo odrasli.

Kod gejminga se sve svodi na ljubav prema video igrama. Novcem za ozbiljnu hardversku priču samo ćete nabaciti "bonus" na svoju gameing bajku. Kao što će i dobro stojeći kolekcionar moći priuštiti neki skuplji original koji će ga usrećiti, što neće biti smisao kompletne priče. Kada nemate veliki budžet uzimaćete jeftinije. Neke platformere ili akcione igre. Ne baš ultra rijetke RPG-ove. Kolekcionar neće prestati biti kolekcionar zato što su neki naslovi preskupi. Siguran sam da mu to neće biti razlog za napuštanje hobija koji toliko voli.
Zuti Bar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Zuti Bar na korisnoj poruci:
player1 (2.12.2022)