Prikaz jedne poruke
Stara 19.3.2010, 19:41   #207
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Drago mi je da sam zasluzan za uspeh Syberia-e .
Benoaaaa ocu moje dnevnice/satnice sto zaradih na ovom forumu .

Hm, poredeci TLJ i S...
Tesko mi je da se odlucim. To su mi 2 najomiljenije avanture, a odigrao sam ih dosta, bas dosta...

TLJ ima naravno siru pricu, koja ostavlja igraca bez daha , ali prica je u poslednjem delu igre nekako zbrzana i rekao bih sa dosta rupa, nezaokruzena.
Iz tog razloga (valjda) je i izasao (nesudjena triologija) Dreamfall.

Sa druge strane, prica u S je divno zaokruzena. Izlazak 2.dela je naravno samo radi profita, te taj deo ne treba uzimati u razmatranje.

Sto se tice zagonetaka, pa nije ih bas bilo preterano puno u TLJ, vise je bilo pesacenja tamo amo, ako me pamcenje dobro sluzi.
Ono sto je glavni kvalitet Syberia-e su likovi u igri (glavni lik manje vise, vec sporedni likovi), sa svim svojim manama, koje su slikovito predstavljene, i ja ne pamtim nijednu drugu igru koja joj po tom kriterijumu moze prici ni blizu.
My 2 cents.

I naravno potpuno je jasno, da je S igra koja je otvorenija ka neavanturistickim igracima, pa je jasno da je khm "neki" avanturisti gledaju sa podozrenjem , al to joj ne moze biti nikako, niti jeste, mana.
I cinjenica je da je pomogla na popularnosti zanra i da je dala svezu krv u ovaj zanr.
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke