tema: Light Wave
Prikaz jedne poruke
Stara 31.7.2006, 20:51   #47
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Light Wave

Citat:
ATI` kaže:
Maya is regarded and one of the easiest to learn, and has the best modeller available, especially studio tools, but it has the worst renderer on the market, nearly as bad as Discreets 3D Studio. Softimage|3D (not XSI) is get perfect, it is fast, and renders great, but is a pig to learn, and not cheap, XSI is also good but nowhere near as fast to work with as 3D. overall I would recommend LightWave, because of cost, and overall rendering quality, Maya if you have the dosh, but you will need to get a third party renderer, and Mental ray is not the option, too new and not properly intergrated, Renderman is great, but again at a cost.
Hope this helps.....
hahahaha
Sad si stvarno preterao.
Cekaj... cijem sudu ti verujes (svojem, ili nekom tamo)? Ja da imam vremena i volje, mogu da ti nadjem milion takvih intervjua koje se odnose na milion varijanti razlicitih 3D programa.

A jos mi nisi odgovorio na prvo pitanje.
U cemu se radiocity razlikuje u lighwave-u u odnosu na max-ov radiocity ili light tracer?

Sad citam, ovaj tvoj lik (koji god da je) kaze da mental ray ne treba koristiti, zato sto je jos uvek u fazi istrazivanja, ili sta ti ja znam...
Evo sad vidim...
Not properly integrated.
Mental ray u mayi "not properly integrated"?
Sta reci sad?
Znam 1000 mayasa koji bi te lincovali zbog ovoga.

Pazi sad.
On kaze da maya ima najbolji nacin modelovanja, sto uopste nije tacno, ili u najbolju ruku parcencetom, delimicno polutacno. Evo zasto.
Maya ima dobar nurbs modeling (a opet neki treci programi poput rhino-a imaju bolji), a poly modeling kakav ima max moze samo da sanja (a i mnogi drugi 3D programi).
Sad, nadam se da znas razliku izmedju nurbs i poly modelovanja.
Izvini ako lightwave nema nurbs modelovanje

Lik se dalje usudjuje da uporedi sjajan XSI sa Lightwave-om. I da XSI-u nadje mane u poredjenju sa ovim.
Greh.
XSI je jedan od najizuzetnijih programa u 3D CG industriji.

Hoces da uradimo jedan test?
Ajde da ja i ti (kada smognemo vremena) uzmemo prostu prostoriju i da nakon sto je osvetlimo koristeci standardni nacin osvetljavanja ( nema GI rendera ) izracunamo vreme koje je potrebno za vizuelizaciju iste.
Evo ja cu da je izmodelujem prostoriju u max-u i eksportovacu ti u formatu u kojem zelis.
Postavicu jedan box u sceni odakle bi svetlost trebala da bije kroz prozor.

Uzmi mayu, uzmi lightwave, uzmi XSI, uzmi sta hoces, a ja cu da uzmem max...
I na kraju preracunacemo render vreme i kvalitet ( i ustupiti projekte onima koji zele da provere).
Ljudi na ovome forumu mogu onda da prosude, ciji je realisticniji render...
A onaj ko izgubi... pazi... onaj ko izgubi... kupuje gajbu piva

Jel' moze?
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke