Prikaz jedne poruke
Stara 30.12.2005, 22:14   #18
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: "Qzmizam" - Da li su igre umetnost?

Slazem se u velikoj vecini.Ali Myst 1 je postao fenomen a nije se bavio tim problemima kao sto si naveo.On je povezo knjige,umetnost i utkao ih na ekran.Zna li neko sta je uopste umetnost?Igra koja je umetnicka mora da ima svoju prepoznativost,dubinu,smek koju ne moze svako da izvali vec vrlo mali broj ljudi.Upravo je to Myst.Ako milioni ljudi igraju jednu igricu i provalili su je totalno to nije umetnost.To je komercijala.Pogadjanje onog sto ljudjski um zeli.Ja jesam citao Anu Karenjinu i nisam iz prve mogao da svhatim sta je poenta knjige.Ali zato je tu profesorka koja nam je objasnila dubinu tih slova koja mi citamo.Knjiga odise vrlo specificnim feelingom.I to nije onaj feeling kada igras COD2 i peglas Krautse tj Jerry-e.Upravo zato mislim da postoji umetnost u kucanju programskog koda igrica.Ko to postige on ce biti ovekovecen slavom.Svi su culi za to,ali retko ko razume.To je umetnost.Sad kao svi ovde razumeju sustinu Mona Lizinog osmeha??A svi smo culi za doticnu gospodju.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke