Prikaz jedne poruke
Stara 7.2.2022, 20:27   #42
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2022




Svaki sajt kojem ne mogu pristupiti jer mi zamagli ekran dok ne isključim blokera kod mene je na black listi. Znaš ti vrlo dobro na šta sam ja mislio.


Sveopšte reklamiranje svega i svačega i pri tom prisiljavanje posetilaca da plate da bi mogli da prate sadržaj bez reklama je nešto o čemu možemo polemisati koliko hoćeš. Takva logika me navodi na scenario gde će bilbordi biti svuda, pa čak i ispred saobraćajnih znakova. A ako hoćeš da vidiš gde treba da skreneš za Niš, prvo moraš da staneš i pročitaš šta piše na bilbordu, ili da platiš da ti se isti automatski ukloni čim sistem prepozna tablice.


Ti ćeš reći da mešam babe i žabe. Ali ja smatram da me sistem zatrpava sadržajem koji ja ne želim. Što ne izađe neki upitnik koji ću popuniti pa da mi pomogne već sa onim što mi zaista treba. Recimo polovan alnaser za motor. Ovo konkretno što Gugl radi je čist bezobrazluk. Agresivan da će na kraju postati merna jedinica.


A koja je svrha reklamiranja na Gugletu u tom slučaju? Recimo, ja platim Guglu da reklamiram paštete. Ti platiš Guglu premium da moje paštete ne vidiš. Onda ja što sam dao pare Guglu ispadam ovca? Kako ja da tebi uvalim moje paštete kad ih ti nećeš videti? Nećeš ih videti isto kao i Pera ložač sa Širokih Padina koji koristi blokere. Ni on neće kupiti moje paštete. Da neće možda Gugl parama koje je uzeo od tebe da otkupi moje paštete?
Uhvatio sam se pašteta jer sam danas kod drugara na YT prvo video paštete pa tek onda video. I on je puritanac.
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke