Prikaz jedne poruke
Stara 16.11.2007, 1:48   #66
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Diego je napisao neke lepe reči o avanturama "Monkey Island" u temi "Pogodi avanturu", a ja koristim ovo mesto (kao pravo za ovakva razmišljanja) da napišem nešto povodom toga.
Citat:
Diego kaže: Pregled poruke
kad smo vec popunili monkey island - po meni, najbolji serijal avantura ikada. kao klinac, secam se, jos ni kompjuter nisam imao a chitao sam onu rubriku korak po korak u svetu kompjutera (svet igara je bio tj.) gde je bilo resenje cini mi se za prvi deo.. bilo mi je toliko zanimljivo samo resenje da gledam kao roman-pustolovinu da chitam.
stvarno ne znam kako bih se odluchio da kazem koji mi je omiljeni deo.. i ne znam zbog cega je MI tako poseban.. muzika, dijalozi koji te ne smore. i cak sad kada pokrenem dvojku i presretne me Largo na mostu na pocetku istog momenta me hvata atmosfera ko prvi put.. atmosfera, mislim da je to presudno. igre, da kazemo avanture, novije, chesto nenamerno jednostavno atmosferom ne ubede u ono sto hoce da predstave. a onda njene slabosti, koje bi u suprotnom slucaju i ostale prikrivene, samo cekaju na zicer da dodju do izrazaja.
I meni je serijal "Monkey Island" nešto od najboljeg što se može odigrati. Veoma profesionalno, ali, rekao bih, i sa ljubavlju urađene igre.

Pored svih drugih sastojaka (priča, zagonetke, humor, gluma/glasovi, dobar interfejs,...) ove igre krasi i neviđena muzička podloga.

Nikad neću da zaboravim kad sam prvi put čuo temu "Monkey Island": ostrvo Mele (Melee Island) u noći sa ljubičastim nebom iza, a iz zvučnika ide "sirotinjska" (po današnjim standardima), ali predivna, uvodna melodija koja će postati lajtmotiv cele serije. Srećom sam (mnogo) kasnije nabasao na sajt sa komplet muzikom iz ove i nekih drugih avantura LA, pa sam sve lepo bacio na diskove, i sad ih često slušam.

Atmosfera? Jeste. To igre iz serijala MI imaju u izobilju, i valjda su (i) zato toliko omiljene i dragocene.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
Diego (16.11.2007)