Prikaz jedne poruke
Stara 26.3.2008, 15:19   #22
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.948
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 765 puta na 460 poruka
Određen forumom Re: Zasto su zamrle FMV avanture?

Citat:
Patton kaže: Pregled poruke
Pa promakla ti je zato sto je od pre Hrista

Fala na ispravci... za GK1 sam i ja siguran da nema FMV, a sto se tice Bladerunner-a, gledao sam trailer za igru i ucinilo mi se kao da ima nesto materijala, ali moguce da je to bio samo intro.
Zato što Bladerunner ima, čak i za današnje pojmove, vrhunsku animaciju sa gomilom podužih vrlo kvalitetnih CGI sekvenci na bitnijim delovima istrage. Igra je bila labudova pesma departmenta iz Westwooda koji je bio zaslužan za FMV-CGI sekvence.
FMV avanture su inače bile aktuelne iz razloga što su išle pod ruku sa CD-om kao novim medijumom za skladištenjem podataka, koji je bio neadekvatan format za "obične" igre iz tog doba, jer je velika većina dolazila na najviše 10-ak disketa, pa bi disk zvrjao prazan (što se nije bitno promenilo ni kada su počele da dolaze igre sa introima i međuanimacijama i/ili saundtrekom u full CD kvalitetu; osim ako ne pričamo o igrama kod kojih su sinematici i sastavni deo gameplaya: obe Cyberie, Alien Earth, Dragon Lore, Aliens, Atlantis i sl.). Osim toga, za tadašnje pojmove, videti FMV na ekranu računara bio je pravi spektakl (govorimo o vremenu od dobrih 7-8 god. pre pojave prvih DivIksova), pogotovu što grafici "običnih" igara tada nije poklanjana tolika pažnja kao danas, pa su proizvođači i išli na njihovo štancovanje nadajući se da će wow efekat što duže potrajati. U današnje vreme, kvalitet 3D modela je toliko nezdravo dobar u nekim igrama da pojedini likovi izgledaju bolje nego što bi snimljeni glumci ikada izgledali (sad mi padaju na pamet Altair iz Creeda i Nomad iz Krajzisa, npr.) pa ne verujem da će neko da se upušta u full produkciju jedne igre-filma samo zato što igre koje zauzimaju 5+ gigabajta sve brže postaju standard.
Inače, kad smo kod FMV-a i Westwooda, praktično sve iz njihovog ranog perioda bilo je infestirano sinematicima sa živim glumcima: Dune 2000, praktično svi Command&Conqueri i my personal favourite: Lands of Lore 2, fantastičan spoj živih i CGI glumaca za tadašnje pojmove, animacije iz LOL2 su i jedan od glavnih motiva za igranje.
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Pipboy na korisnoj poruci:
Patton (26.3.2008), Shlaymara (2.4.2008)