Prikaz jedne poruke
Stara 18.7.2010, 19:33   #62
Auror
Starosedelac
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 1.255
Zahvalnice: 487
Zahvaljeno 329 puta na 171 poruka
Cool Re: Dnevnik gledanja filmova II

Evo i ja odgledah Srpski film. Strasno je gadan i odvratan ali sam ga odgledao do kraja.

Kapiram da je nekome palo na pamet da napise scenario za nesto ovako jer ljudski um nema granica, ali ne kapiram da je tolikim ljudima palo na pamet da snime ovakav film i tek tako da ga pokazuju. Dalje mi nije jasno zasto se film naziva srpskim, i u njemu se govori o srpskim porodicama? Da se pokaze koliko smo bolestan narod i sta se sve desava kod nas? Pa jasno je to nama ali zasto to ekranizovati, posebno ovako detaljno.

Nasa kinematografija je puna filmova sa slicnom tematikom i slicnim scenama, i zato se mozda ovaj film zove bas ovako "Srpski film". Mozda bas zele da pokazu da su nasi filmovi uvjek mucni i teski za gledanje i da ostavljaju jak utisak na gledaoce.

Ja se iskreno nadam da ce se ovim filmom zavrsiti trend na nasim prostorima da se rade ovakve price i filmovi, i da ce konacno proci to zlo, jad i bolest uma. Da ce se zaboraviti ratovi koji imaju uticaj i na ovaj film i da ce nasi umjetnici moci da prave veselije filmove, ili barem one sa manje nasilja, ili sa cenzurom kao u australiji.

Ovakva bolest moze u japanu da prodje dobro, ali ja znam da ga necu vise gledati, niti preporuciti ikome, bez ako taj neko nije psiholog u vojsci.

Mozda sam prenaglio sa ocjenom ali ne vidim kome je namjenjen ovaj film.
Auror je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Auror na korisnoj poruci:
>>ScReAmEr>> (20.7.2010), Maverick (20.7.2010), shrafko (19.7.2010)