Prikaz jedne poruke
Stara 28.9.2015, 2:02   #9891
JzmA
Starosedelac
 
Član od: 17.12.2012.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 1.761
Zahvalnice: 824
Zahvaljeno 519 puta na 338 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
ColdBoot kaže: Pregled poruke
Drugi, '71 - prvih nekoliko reči sinopsisa su i dobra kvalitativna karakterizacija filma,

jer je i zaplet filma "disoriented". Ako samo trepnete, promaći će vam gvint zbog kojeg svi pokušavaju da doakaju kraljičinom pešadincu. Morao sam da motam nazad da vidim šta bi. Ni ostalo nije bolje. 2D nerazrađeni likovi, drvenasto odglumljeni i malo očekivane političke korektnosti prema Ircima(nisu oni varvari i ubojice) uz akciju na nivou "kauboja i indijanaca" su poprilično precenjeni među kritičarima.
Jadan onaj kome ti preporučuješ filmove. Sreća pa znaš da premotaš.

Rasprava oko ovog filma me natjera da ga pogledam, i bio sam spreman da mi se ne svidi, jer sam očekivao britansko kenyanye, ali ništa od toga.
Za mene je Bloody Sunday filmčina, koja treba mnogo veću pažnju da dobije nego što ima, ali ovaj visokobudžetnjak itekako zaslužuje svoju ocjenu. Englezi su sasvim korektno prikazani kao prljavi igrači, a ovo je priča o mladom vojniku koga boli briga šta se dešava u Irskoj, al' jbg, nije imao ovakve filmove i priče (lik koji ga je šio i previo) da mu kažu da vojska baš i nije nešto što mu treba.

Odličan film, bez jeftinih trikova i jako uvjerljivo snimljen. Od mene 9/10.

PS: @ColdBoot
Ne želim da budem bezobrazan kolega, ali mislim da mi je opaska na tvoj post sasvim na mjestu, uzimajući u obzir to koliko si bio nefer prema filmu. Da ti jede iz ruke, neb' ti valj'o.
JzmA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JzmA na korisnoj poruci:
player1 (28.9.2015)