Prikaz jedne poruke
Stara 29.9.2015, 22:24   #9898
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
sloba89 kaže: Pregled poruke
jurassic world (2015) od prvog dela nije bolji sigurno, nijedan novi nastavak neće uspeti da nadmaši original i to je činjenica, e sad ako ga poredim sa nastavcima
Једно од кључних правила гледања филмова - НИКАДА не прави поређења и нека очекивања, јер ћеш погрешити тражећи мане. Само испоштуј једно правило - уживај у филму, колико год можеш.
Citat:
sloba89 kaže: Pregled poruke
.., kad sam već pomenuo glupe momente scene u kojima kris prat može da dresira raptore i kada vidite kako uz rame juriša zajedno sa njima sa svojim motorom je previše teško da mogu da svarim tako nešto nije ni neki spoiler videli ste u trejlerima i sam poster se hvali time
Животиње са одређеним процентом интелекта, па и било који створ, где може да спада и какав год ванземаљац, колико год сурове биле, имају велике способности, а што је животиња посебнија (слон, неке птице, дивље мачке итд), више памти и ту пре свега мислим на однос са њом тј; поступање са њом. Није немогуће да са рапторима створиш такав однос, али строгим поступцима. Можда је филм отишао мало улево, али...није баш да је немогуће у смислу милион %. А и на крају, кога брига када је у филму то занимљиво?
Citat:
sloba89 kaže: Pregled poruke
a da tek ne pričam o poslednjih 20 minuta filma i sceni koja je oduševila mnoge ma daj
Тебе није? Аууу... А онај створ из воде? Куку леле.
Него, чекао сам Теда да изађе нецензурисана верзија, али ништа за сада (), постављам опис само 2 одлична филма...
Terminator Genisys

Одличан, са брдом акције и много адреналина. Постава је врх, свиђа ми се и прича, јер није набацана, као тек тако неки наставак, али је и замршена – прошлост, будућност, Конор итд. Филм такође има одређен број симпат. сцена, где Арнолд доминира, посебно када крене да се смеје. Хаха Брат. Одвале које стижу од њега са онако озбиљном фацом, непроцењиво. Филм нисам гледао строго као наставак (више је деловао као неки рибут), већ сам га гледао, једноставно, као филм од кога искрено и нисам вероваo да ће ми се оволико допасти те се супротстављам ригорозним критикама, али стајем у страну мишљења да је овај серијал достигао врхунац и да би можда било боље да стану са наставцима, мада наравно, ако ће бити овако занимљиво, немам ништа против. Режисер је савршено уклопио ефекте који иако пуно употребљени, нису упадали у очи толико, а онда то повезао са акцијом те и специфичним хумором. Заиста ми је тешко замислити другог у улози Терминатора, јер Арнолд је као рођен за то. И још да додам - радња са Скајнетом као оперативним системом и повезаношћу вешт. интелигениције са оружјем...научна фантастика? Не бих рекао. Овај филм је добро упозорење у том контексту.
Оцена 8/10.

Me and Earl and the Dying Girl

Један топао и дирљив филм који има јако сличну причу филму The Fault in Our Stars, али на другачији начин. Почетак је, рекли бисте, смешан, али након тога све иде у правцу...који није пријатан и уједа срце. Прича скаче по емоцијама, али и ставља акценат на значај живота. Филм је ослобођен Холивудских празних фазона те покушава кроз један природни смех да вас орасположи, независно од истакнутих проблема. У сваком случају, од мене велика препорука.
Оцена 7,5/10.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Romantic na korisnoj poruci:
player1 (30.9.2015)