Prikaz jedne poruke
Stara 5.1.2017, 21:27   #11052
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Train to Busan
Дуго сам чекао и био стрпљив за блу реј верзију и дебело се исплатило, јер је ово 1 од најбољих хорора које сам гледао задњих година и 1 од најбољих у 2016. Заиста импресивно, апсолутна перфекција од сценарија, глуме, практичних ефеката и свега осталог. Амери спремају римејк, али не знам како ће то испасти. У сваком случају, ко воли не само хорор, него пре свега квалитетан филм, нека нека одгледа ово. Превода има, али и тај 1 који вреди није баш сјајан. Задња сцена филма је поприлично емотивна, заправо, како се иде ка крају...све је негативније по ликове које зготивите, а оно мало преслатко корејско дете је одглумило за 10.
Оцена 9/10.

Sully
Филм по истинитом догађају урађен перфектно. Клин Иствуд је режирао, то је довољно написати, а што се тиче капетана и његовог помоћника, свака им част за спасавање свих људи у авиону. Капетан је прави херој и мени лично је такав свако ко обавља одговорну професију сваки дан, иако без пажње медија (лекари, хирурзи, инжењери, рониоци, полицајци у великим градовима, научници итд).
Оцена 8,5/10.

The Magnificent Seven
Мрштио сам се пре гледања у смислу како ће испасти, кад оно међутим - неочекивано изненађење. Овај вестерн пршти од акције, квалитетне глуме и доброг хумора (сем када уследе немиле сцене пред крај). Негативац је одличан, Крис Прат са својим ускочицама и глумом убедљиво доприноси филму, а легендарни Дензел Вошингтон подиже филм на виши ниво. У сваком случају, реткост је да ме филм одједном тако пријатно изненади, а посебно вестерн чији обожавалац нисам (мада то очигледно важи само за старе вестерне, али не и ове нове).
Оцена 8,5/10.

Keeping Up with the Joneses
Ово обавезно одгледајте, јер је све савршено на начин да вам разбије расположење. Комедија која је енормно забавна, не у смислу да ћете се ваљати од смеха, него је у стилу Галифианакиса, али је и сексепил две главне глумице на завидном нивоу. Гал Гадот са оним њеним акцентом, змијским телом и одличним глумом доминира, иако ми се Исла Фишер више свидела (није премршава, а и има огромне груди).
Оцена 8,5/10.

Jason Bourne
Борн се вратио и то бољи, разочаренији и спремнији него икада, а у овом филму такође све пршти од акције, од самог почетка па до задње сцене са легендарном музиком пред крај. Једва чекам наставке заиста, јер овај филм је достојан наследник па можда и у многим сегментима бољи од много чега приказаног у прва три дела. У овом филму се толико тога догађа и има толико тога, са брдом занимљивости да када видим критике и оцене филма на нету, само се насмејем глупостима и дам високу оцену овом филму. Ово је шпијунски, акциони филм те у складу са тим испуњава квоту максимално, а онај ко хоће да гледа нпр. реално хаковање или нешто слично, нека гледа документарце или шта већ, јер је ово АКЦИОНИ ФИЛМ.
Оцена 8/10.

The Accountant
Квалитетан филм у ком се Бетмен бави рачуноводством док не пронађе све метаљуде спремне за Justice League... Нема шта да описујем превише, јер свакако филм вреди за оне који хоће добру крими драму, одличну причу (нетипичну и свежу пре свега) и врхунску глуму.
Оцена 8/10.

Trolls
Енормно позитиван филм, још боља гласовна глума, ликови, изузетно добра музика, а има и пар емотивних сцена као и пар сцена где сам се доста смејао. Прича је класична, ту ништа ново, али је јако лепо спроведена. Заиста, квалитетан CGI филмић уз ког се опустите максимално и мислим да ћу да гледати још једном, јер ми се баш свидео.
Оцена 8/10.

The Autopsy of Jane Doe
Опет сам погодио са инстинкто, јер је филм феноменалан. Није класичан као што виђамо, него има доста коцкица да се сложи да би се нешто догодило. Леш који лежи је поприлично језив и све што се дешава око тога, сва та мистика. Мислим да овај хорор има велики потенцијал за пар наставака (посебно узевши у обзир истину која лежи иза леша), али је питање да ли ће до тога доћи.
Оцена 8/10.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke