Prikaz jedne poruke
Stara 7.9.2022, 14:01   #40
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2022

Citat:
makiem kaže: Pregled poruke
@mvasic
Ti, brate, prebaci u glavi čitanje SK na 15. u mesecu, do tad ti stiže sigurno. Pa nije insulin hebo ga, sad vidim da smo iste poruke stavljali pre više od godinu dana. Kapiram da je navika jaka, ja sam 20 godin kupovao sa manjim prekidima, al brate svakog meseca da trošiš živce i vreme na ovako banalnu stvar. Izmakni se i sam pogledaj da l je realno. Sistem tamo i sistem ovde nije isti, da ne ulazimo šta je gde bolje/gore.
Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
U prvoj polovini 2000-ih broj je na kioske izlazio tek oko desetog u mesecu pa niko nije sekao vene zbog toga. Još nije bilo nikakvih "notifikacija", već si svaki drugi dan morao da šipčiš do kioska i pitaš jel' stigao. Mnogo smo se razmazili...
Nije u pitanju seča vena, niti razmaženost, nego ovo:

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Sve vreme pokusavam da ti objasnim da to tako ne funkcionise ovde.
Ne pokušavam ja da promenim sistem, nego mi nije jasno zašto glavni urednik ne može to da napiše u jednom uvodniku, od par rečenica. Redovno čitam nekoliko časopisa. Dosta njih ima uvodnu reč glavnog urednika, negde na trećoj strani. I tu urednici pozdravljaju, čestitaju, izvinjavaju se... i tako dalje. Jel glavni urednik SK tako ozbiljno radno mesto, da je glavnom uredniku nemoguće da objasni situaciju?

@oluja, ponavljam, tebi svaka čast na ovoj komunikaciji. Grafičkom uredniku sigurno nije (i ne treba da bude) u opisu radnog mesta da se drnda sa nezadovoljnim korisnicima.

@DeCoy od početka 2000ih prošlo je 20 godina. Valjda je časopis napredovao?

Od tog izgovora "ovde je drugačije" mi se diže kosa na glavi. Kako, majku mu? Ja sam iz Srbije otišao 2007, sa svoje 33 godine. Vrlo dobro znam kako je. Ali ovde pričamo o Sk, ne o "bitnim" dnevnim novinama. Kapiram da imaju dva toka priliva novca, prodaja časopisa i reklame u časopisu. Oba su usko povezana. Zar glavnom uredniku nije u interesu da broj čitalaca raste, odnosno da ne pada?
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mvasic na korisnoj poruci:
oluja (8.9.2022)