Prikaz jedne poruke
Stara 18.9.2022, 22:55   #1116
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Cene grafičkih kartica

Citat:
makiem kaže: Pregled poruke
Ili igraš masu dobrih igara koje su izašle za pc u proteklih 20 god na kompu od 450 eur.
Ali ako neko hoće da juri ultra podešavanja, 60 fps minimum za single player igre, neki ne mogu da igraju multi fps bez 120 fps (šta li smo mi igrali u igraonicama pre 20 godina pitaj boga). Ja sam witcher 3 sasvim lepo igrao sa 960 gtx na oko 45 fps i high podešavanjima, jako je lepo izgledao.

PC gaming nije skup hobi, rođaci, nego mnogi od nas ne prave razliku između igranja igre i gvirenja u fps brojac, 0.1 % low, gledanja u refleksije. Ja da nikad ne kupim kompjuter jači od ovog, pod uslovom da novi OSevi i hardver podrzavaju igre koje već imam, ne mogu da stignem da odigram dok sam živ.

I bicikl možeš da platiš 5000 eur. Moja poznanica je kupila za oko 110 000 din, vozi ga po stazama, 4-5 puta mesečno, ne verujem da pređe više od 50 km za mesec. Ja sam kupio za 27 000 nov, za manje od mesec dana sam prešao 278 km, da me nije oborio kovid sigurno bih stigao do 350 km. I to sam išao i malo po brdima (ništa ekstremno).
I sad, biciklizam je skup hobi? Nije brate, 1 % ljudi stvarno koristi ono što nude high end bicikli (a često mu i život zavisi od kvaliteta rama recimo kod MTB), 25 posto će da kupe isto to iako će najveći izazov za taj bicikl da bude neasfaltirani put. A za 75 % nas hobista je bicikl od 15-40k din dovoljan. Ili mi ne znamo kako se vozi bicikl?

Razmaženi smo, i to mnogo.

Standardi svega rastu vremenom. Ko sto rekoh davno jos, nekad su se ljudi kupali nedeljom i uplacivali net na sate, danas strimujes masu stvari za 10e mesecno ili torentujes sve za dzabe i igras pucacine u 144/240Hz. Nekad si ako imas para imao fensi zaprezna kola, danas si u A6ici ili nekom sportskom dvosedu ako ti se bas moze.

1080p je i dalje golden standard ali 1440p to u narednih par godina preuzima - za 5 god su 1440p 165Hz IPS paneli sa Free/GSyncom pojeftinili sa 900 na 300 do 400e za high end modele. A graficke ranga 3060ti+/2070/1070 (u vreme kad je izasla) su i pravljene za vece rezolucije.

Sad kad je GPU mining i zvanicno pukao, videcemo da li ce Nv i AMD moci toliko da se bahate sa cenama, pogotovo sto ce trziste da preplavi polovna 3xxx serija koju ce rudari da dumpuju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku buraz na korisnoj poruci:
polarnimeda (19.9.2022)