Prikaz jedne poruke
Stara 20.8.2010, 15:21   #3
Koja0357
Član
 
Član od: 14.8.2010.
Poruke: 41
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Šta uraditi sa protected video fajlom?

Hvala što si se uključio u ovu priču!
Nadam se da će biti još ljudi, sa svojim iskustvima.

Nikako mi nije jasno sta ti ljudi imaju od toga da ''poture'' takve video fajlove na NET?

Nije strašno kada se radi o fajlovima reda veličina par stotina MB, mada je i to zastarašujuće za one koji imaju konekciju male brzine.
Ali postaviti takav sadržaj od nekoliko GB je stvarno kriminal.

Meni se pre par godina dogodilo da skinem neke manje fajlove u wmv formatu i to mi je napravilo toliko problema, da sam se zarekao da to više nikad neću uraditi.
A evo o čemu se radi:
Kad ga pokrenete u WMP, on vam da poruku da nije u mogućnosti da otvori fajl i automatski vas uputi na web stranicu da preuzmete ''besplatan codec''.
A taj kodek nije ništa drugo ne virus, i to ne bilo koji!
Ne mogu da se setim sad tačno naziva (mislim na virus) koji stoji iza imena codeka, ali samo znam da mi je komp bio potpuno razoružan. Sve zaštitne šifre su bile neupotrebljive, ustvari nisu ni trebale, jer su sva ''vrata'' bila otvorena. Čak i ona administratorska!? Više nije radio servis ''System restore'', defragmetacija diska,... katastrofa!
Predpostavljate, da sam odmah oborio sistem!!

Sada sam se zainatio da skinem kvalitetnu verziju filma ''Inception'' (imam ih već na HDD tri, sa neprihvatljivom slikom) i ovih dana naletim na torrent-u na verzije DVDRip, i prekršim obećanje!

A što se tiče ponude za novi player, imao sam slično iskustvo, takođe u skorije vreme. Radi se o filmu[B]
Prince of Persia - The Sands of Time, u čijem .nfo fajlu je bilo da se radi avi formatu, a ispostavilo se da kad je pokrenete (761 MB) dobijete 1min i 12 sec video materijala, sa molbom da preuzmete nekakav ''X3Player'', što mi nije palo na pamet!

To su neka moja iskustva!

Mislio sam da možda postoji neki ''programčić'' ili ručni način popravke ovih fajlova, što bi ih učinilo upotrebljivim!

Znači : BRIŠI !

Poslednja ispravka: NenadN (20.8.2010 u 17:45) Razlog: izbacen ilegalni sadrzaj
Koja0357 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke