Prikaz jedne poruke
Stara 22.8.2010, 17:36   #6
Stranger2
Veteran
 
Član od: 23.9.2009.
Poruke: 892
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 312 puta na 165 poruka
Određen forumom Re: Šta uraditi sa protected video fajlom?

DRM zastita sa WMV videa se moze skinuti programom "drmdbg". Tako sam cuo. Nisam proverio.

Citat:
sta uraditi sa protektovanim video sadrzajima u formatima MPEG4 (XviD, DviX, avi, wmv,...)
- Standardan AVI ne moze imati DRM zastitu. AKo si naleteo na takav onda je to neki drugi format kojem je samo promenjen naziv da lici da je AVI.
Ponekad sam naleteo na WMV koji je preimenovan u .AVI Verovatno mislis na takve AVI-je.
- .XVID fajl nikada nisma sreo ali to takodje moze biti obican .AVI preimenovan u .XVID
- .DIVX fajlovi su hack AVI-ja i prakticno radi u svim plejerima kao da je AVI. Navodno moze imati zastitu ali nikada nisam naleteo na takav fajl.
- WMV se dobija samo u microsoftovim programima i oni su svi podeseni da stavljaju DRM zastitu ako je ne iskljucis. Tako da ih jako mnogo ima DRM zastitu. Najbolje ne koristiti WMV osim ako bas ne morate.

Citat:
Nikako mi nije jasno sta ti ljudi imaju od toga da ''poture'' takve video fajlove na NET?
To je DRM zastita za koju ljudi uglavnom ne znaju. Ako je ne iskljucis, u microsoftovim programima fajl koji dobijes bice zasticen. DRM u sustini znaci da ce fajl raditi samo na racunaru onoga ko je taj fajl napravio ili ko je platio licencu za taj fajl.
Posto radi na kompjuteru vlasnike, vlasnik i ne zna da je fajl zasticen. Najcesce je to nenamerno.
Stranger2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke