tema: Gothic I
Prikaz jedne poruke
Stara 3.5.2017, 22:30   #121
Accuphase
Član
 
Član od: 22.10.2011.
Lokacija: Germany
Poruke: 266
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 202 puta na 111 poruka
Određen forumom Re: Gothic I

Gothic 1 Sequel, koji nije izašao

Danas me uhvatila neka nostalgija za Gothic serijalom, i rešim da bacim malo pogled, da li ima možda kakvih novosti. Pretragom naletim na ovu temu u WoG forumu, nisam je još kompletno pročitao, počeo sam prvo od kraja, da utvrdim da li ima nešto od toga, ali nažalost izgleda da neće biti ništa. Posle sam brzinski skakao po temi, dok nisam naleteo na link sa dva youtube videa, gde je dosta toga objašnjeno.

Pokušaću da objasnim ukratko o čemu se radi: prvobitni plan Piranha Bytes, tj. studija koji je radio Gothic serijal, je bio da izbace posle veoma velikog uspeha Gothic 1, Sequel koji nastavlja tu priču na istoj lokaciji, tj. u Valley of Mines. Odmah nakon izlaska G1, počeli su da rade na Sequel, međutim, upravo u istom periodu tadašnji publisher Phenomedia bankrotira, deo ekipe PB se verovatno iz finansijskih razloga osipa, publisher JoWood iz konkursne mase preuzima ostatak PB tima, i traži da počnu sa razvojem drugog dela, tj. Gothic 2. Sequel pada u zaborav, dalje se ne radi ništa na njemu, PB timu se pridružuju novi članovi, koji zajedno sa delom prvobitne ekipe rade na G2.

Početkom 2017. godine, u ruskom WoP forumu iznenada se pojavljuje hrpa materijala iz Gothic 1 Sequela, za koji se u početku sumnja da je falsifikat, međutim, detaljnijom analizom se ipak utvrđuje da se radi o originalnom materijalu. To podiže dosta veliku prašinu među ljubiteljima Gothic serijala, koji traže objašnjenje, i uz to, ako je moguće, objavljivanje, tj. izlazak G1 Sequela.

Piranha Bytes to iz raznih razloga ne odgovara, zahtevaju da se objavljeni materijal obriše, ruski WoP forum sledi taj zahtev, i dolazi do uklanjanja istog. Postavlja se pitanje kako su na ruskom WoP došli do Sequel materijala, očigledno im je neko iz PB studija to dostavio, pod uslovom da ostane anoniman.

Gothic fans traže i dalje od PB neku mogućnost da se objavljeni materijal da na dostup, i da se dovrši, ako ne od strane PB, onda bar kao neka G1 modifikacija od strane G1 mod scene. PB nažalost ne može da odgovori pozitivno na taj zahtev, pošto su autorska prava za G1 Sequel nedefinisana, tj. ne zna se uopšte kome pripadaju. Publisher Phenomedia, pod čijim okriljem je verovatno Sequel započet, odavno ne postoji, sledeći publisher JoWood koji je finasirao G2, je takođe odavno bankrotirao, a uopšte se i ne zna da li je G1 Sequel bio deo konkursne mase, koji je JoWood prezeo od Phenomedia.

Iz prvobitnog Gothic 1 tima nema više nikoga u Piranha Bytes studiju, tako da i sa te strane nema nikakve pomoći, a zbog nerešenog statusa autorskih prava PB nažalost ne može dati pristup G1 sequel materijalu.

Link na dva youtube videa, koji na osnovu objavljenog materijala objašnjavaju u osnovnim crtama priču. Autor priča na poljskom, prvobitno sam mislio da puno toga neću razumeti, međutim, uključio sam titl, i automatski prevod na nemački, što radi iznenađujuće dobro, može se reći da je veoma solidno prevedeno. Nisam probao engleski prevod, ali je sudeći po nemačkom prevodu, verovatno isto veoma dobar.

G1 Sequel prvi deo


G1 Sequel drugi deo


Puno slika iz Gothic 1 Sequela, kliknite na dnu dole dugme "Load 77 more images", pošto prikazuje samo prvih 10:

Gothic 1 Sequel screenshots

Edit: našao sam link, gde na jednom forumu objašnjavaju G1 Sequel priču u skraćenom obliku:

Gothic 1 Sequel

Poslednja ispravka: Accuphase (3.5.2017 u 22:52)
Accuphase je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku Accuphase na korisnoj poruci:
helen (4.5.2017), Krilce (4.5.2017), Laskaris (4.5.2017), Mario Pavićević (23.11.2018), Shobe (4.5.2017), Skenderevo (3.5.2017)