Prikaz jedne poruke
Stara 21.12.2020, 18:35   #2996
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Ono sto meni najvise smeta u igri je generalna neispoliranost i ocigledno secenje igre. I vise je nego ocigledno da je igra secena uzduz i popreko.

Braindance je potpuno izbacen osim kada se koristi u odredjenim misija. Braindance je trebao da bude mnogo veca stvar, kod odredjenih prodavaca mozete da kupite BD kasete koje ne sluze nicemu, ali nisu JUNK vec su oznacene kao Misc. i jos imaju odredjene boje u zavisnosti od retkosti. Mozda ovo dodje preko DLC-a mada ko zna. Steta sto nisu uspeli da ubace.

Same glavne misija, iako odlicne, isto imaju neki osecaj da je dosta toga iseceno. Iako sam ja generalno za krace igre, ovde su mi glavne misije dosta cudne. Taman krene da se zahuktava kad ono dobijes poruku pred misiju da nema povratka i da zavrsis sta ima....Sa nekim likovima nisi krenuo ni da se upoznajes kako treba, njih vise nema nigde. Dosta sporednjaka ima nekoliko delova i dobru duzinu i smisao a onda naidjes na sporednjak koji izgleda potpuno nedovrseno i zbrzano (i tu ne mislim ni na GIGS ni na JOBS, vec na one velike sporednjake)

Trece, oni plavi Jobs pa i GIGS su ocigledan pokusaj da se igra malo produzi jer nisu imali vremena da sve te misije da upakuju u nesto nalik na ove vece sporednjake koje sam pominjao. Iako je svakako ulozeno truda u kreiranje tih misija (donekle), opet odaje utisak traljavo odradjenog posla. Ocigledno je da nisu imali vremena da sve to srede i ispoliraju i ukomponuju u narativ, pa da nakon toga ubace sporedne sitne aktivnosti koje imaju mnogo vise smisla i cisto su tu zabave radi. Ovako su morali da se zadovolje sa ovim.
Otuda verovatno i odluka da se najobicnija kupovina kola i vozila predstavi kao kvest na mapi, da ispadne kao da ima mnogo misija . To me je uzasno nerviralo, moras da skeniras mapu i izbegavas na desetine "kvestova" gde je cilj samo da kupis kola. Ubaci ti kupovinu kola, ali ne ovako.....

Ima tu jos nekih stvari ali da ne davim sada oko svega......Sve u svemu, iako se meni igra jako dopada (jos je igram, na samom sam kraju, gameplay je i pored bagovitosti i nekih problema i dalje jako zabavan i raznovrstan), menadzment CDPR treba da se pokrije usima a mozda i da da ostavku.....jer smo umesto fantasticne igre dobili "samo" vrlo dobru. I to ne kazem samo zbog glupog i nenormalnog hajpa, vec zato sto u samoj igri postoji gomila tragova koji ukazuju na mnogo vece i ispoliranije stvari.
Nije razocarenje, uzivao sam....ali je ocigledno da je igra secena i da je trebala jos minimum godinu (mozda i vise) za normalno implementiranje svega sto su naumili. Sve je to moglo da se ubaci bez vecih problema, ali ne nakon sto su glupaci iz marketinga i menadzmenta poceli da se sire najavama oko datuma i ostalog, jos onomad usred pandemije i problema sa distanciranjem i zakljucavanjima.
Ispravice se jako puno stvari (vecina) kasnije, ali se nece promeniti generalna nedovrsenost i traljavost sporednih aktivnosti. Mada ko zna, sve je moguce...mada sumnjam.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Gonzo (21.12.2020), Iceman_37 (21.12.2020), Vlajk@ (21.12.2020)