Prikaz jedne poruke
Stara 2.5.2011, 10:50   #228
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

Koliko vidim jutros po vestima u B92 kod Olje je rečeno da je prodato 30% Telekoma za 840 miliona. I da je naša pametnica između ostalog izjavila da je to baš super jer se time uzima 15 godina dobitka unapred. Sad, koliko se ja sećam, za prošlu godinu je profit bio 160 miliona, uz vraćanje duga za koji smo saznali da je ove godine vraćen, pa ako pomnožimo tih 160 miliona sa 15 godina dobijamo cifru od 2.4 milijardi. Ili ja neznanm matematiku, ili se matematika promenila u zadnje vreme, ili gospođa laže na veliko. Bitno je da nema veze što će rasti cene jer eto, dobićemo nove ponude. Koje to nove ponude? IPTV već postoji. Mobilna telefonija postoji. Već ima paketa interneta i IPTVa zajedno, koliko se sećam bilo je i kompletnih usluga sa smanjenim cenama telefoniranja na mobilnu telefoniju etc, tec, etc ..... I o čemu mi to pričamo? Opet laganje ljudi. Mada po ministarki još nije obaveštena da se to desilo pa .....

Sve u svemu, mi imamo od danas, hteli ili ne, privatnog monopolistu i sad nam sledi ono što sleduje kad imamte nekog takog. Pozdravite se sa daljim razvojem u sledećih minimum deset godina, a konkurenciju ima da dodobijemo na sveti nikad, jer su tu u pitanju prevelike pare i predugo vreme. Primer već imate, Telenor. Neka neko pokaže bar jednog privatnog korisnika njihove fiksne telefonije i biće vam jasno kuda idemo. Sad, jedno od predviđanja: oprostite se od sadašnjeg sistema flat rate kakav poznajete i plaćate. Najverovatnije će da dobijete kao osnovne pakete one sa ograničenjem po broju megabajta, a da se za flat rate posebno doplaćuje, uz primenu fer korišćenja ili ti ni taj flat rate neće biti flat rate već ako pređete određen broj megabajta ima da vam obore brzine na neki minimum do kraja meseca. Tako da ćé efektivno ionako preskup internet kod nas, da dodatno poskupi.

@todos:

Ovde je prodavano sve i svašta i najavljivano da pare neće ići na potrošnju, da će se ići u razvoj,vraćanje dugova ..... Dosada sve pare su davane da se kupe izbori i ništa više. Neko mora da razmišlja za koga glasa. Šta dobija a šta gubi time. Da proceni šta je taj do tada uradio i kako je radio. Ovi sada su napravili nenormalan dug zemlje, obezbedili da se dignu cene telefonije za dva puta u startu i još više u budućnosti, i time ugrozili standard ljudima. Neka ljudi procenjuju. Nije mesto na forumu da o tome pričamo, tema je Telekom, njegova prodaja i kako ćé to na nas da se odrazi.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke