Prikaz jedne poruke
Stara 14.1.2017, 18:12   #3
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Laptop sa EMMC

Najbolja solucija ti je eksterni HDD. Ja lično imam SSD kapaciteta 240GB i to meni jednostavno nije dovoljno kao storage pa koristim eksterni HDD da na njega instaliram igre, radim bekap, čuvam stvari koje mi retko trebaju i slično a na SSD idu OS i programi. I sve funkcioniše bez problema. Jednom je Windows promenio drive letter a ja nisam skontao ali sam vratio na staro slovo i sve je u redu.
Sad, to nije dobra solucija za instalaciju Visual Studia, Officea i slično, to ćeš morati na eMMC ali odradi NTLite (https://www.ntlite.com/) tog Windowsa 7 koji planiraš da instaliraš, osakati ga, ukloni Windows Media Center, na primer, customizeuj instalaciju i ukloni sve što ne koristiš i nakon instalacije pazi šta ćeš da instaliraš na eMMC.
Preporuka je da nakon toga instaliraš samo drajvere, softver koji ti je stalno potreban (VS, Office, Adobe, web browser i slično), ugasiš hibernaciju, smanjiš veličinu pagefilea (i dodaš još RAM-a ako može da kompenzuješ).
Igre, aplikacije koje su retko u upotrebi i slično možeš slobodno na eksterni HDD da instaliraš. Downloade i torrente preusmeriš na eksterni disk i to je to.

Još bolje - pazariš i SD karticu za "između" odnosno da služi za privremeni storage i aplikacije koje se koriste "srednje često" kada eksterni HDD nije pri ruci.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke