Prikaz jedne poruke
Stara 16.10.2017, 8:06   #384
Relja
Član
 
Član od: 9.7.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 430
Zahvalnice: 325
Zahvaljeno 163 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: Intel Coffee Lake

Citat:
muki85 kaže: Pregled poruke
Ne znam kako se 7xxx serija ponaša ali vidim da zna da divlja, ali moj 4790k u Silenciju zna da ode na i na 80 stepeni kada pustim neki render koji traje vise od sat-dva vremena, ali generalno je i Silencio 352 tolko zaptiven i mali da mi to nije čudno... A i skoro negde gledah klip da je za mala kućišta mama mara blower-style vent za grafičku kartu, i da takva karta skida i do 10 stepeni na procesoru zato što ne izbacuje vruć vazduh u kućište. Ali ko da sluša turbinu. Iako volim male računare, definitivno više ne pravim microATX računar za posao... Samo full tower dobro provetren ili sa nekim all in one vodenim...
Imam i5 3550p procesor (Ivy Bridge i5, bez ugrađene grafike). Prvi put mi se s njim desilo da (bez ikakvog overclockovanja) fabrički cooler na procesoru ne može da odradi posao kad je duže vreme procesor opterećen. Nikad nisam do sad imao takvih problema, ni sa Intelima, ni sa AMD procesorima. Moguće da su istinite priče o uštedi na spoju elektronike i poklopca procesora na čipovima od Ivy Bridge tehnologije?

Rešenje, bez (puno) buke? Aftermarket cooler (tower tipa, da izbacuje vreo vazduh napolje odmah) je rešio problem, bez ikakve dodatne buke, čak se sporije vrti od fabričkog.

Za svaki slučaj, na dnu kućišta je stavljen ventilator da ubacuje hladan vazduh, na vrhu drugi da ga izvlači - oba ventilatora stavljena na "silent" režim, da se što sporije okreću. Nisam primetio da je nivo buke veći nego pre sa samo stock coolerom na procesoru - samo da su pristojnog kvaliteta ventilatori.
Relja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke