Prikaz jedne poruke
Stara 20.3.2020, 0:20   #1042
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Ono što bih želeo da čujem (a na tu misao me vraća upravo onaj video o tome kako je Rockstarov game design sakat) od nekoga ko se igra već 20+ godina:
Nikad mi nisu bili jasni takvi ljudi. Naprave video sa (razumnim) razlozima, ali ni jednom niti pomenu šta je po njima bolji game-design ili šta bi trebalo da se tu popravi, nego samo obična pljuvačina sa malo ili nimalo smisla.
Lično, igram video igre preko 30 godina, od Luna Parkova, Spektruma, C64 pa do dana današnjeg i kao neko ko obožava Open World igre sa Story Driven misijama koje možeš po nahođenju da igraš kako ti odgovara u tome nema boljeg developera od Rockstara.

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Da li se sećate da je svaki GTA dočekan sa istim ovakvim entuzijazmom i hvalospevima? I da li nam je svima jasno da je main storyline uvek bio ispraćenn groznim repetitivnim misijama i da su zapravo tehničke karakteristike, sandbox i side activities vukle sve ove igre napred i iznad konkurencije?
Hmmmm, "...groznim repetativnim misijama..." i "...side activies vuku napred..." je nešto što ne razumem. Koji GTA je imao repetativne misije i šta podrazumevaš pod tim??

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Da li je RDR2 u tom pogledu još jedna klasična R* koja briljira u svemu osim što se tiče glavnog storylinea i konceptualizacije misija a koje zapravo i treba da predstavljaju meso igre? Da li se igra i dalje preterano oslanja na "zabavi sam sebe i evo ti main quest da te nešto vuče napred" pristup? Kakav je kvalitet same kampanje u poređenju sa, recimo, GTA V koji je prosto bio dosadan kao i svaki prethodni GTA posle 3-4h igranja?
O tome kakav je storyline, kakvi su likovi u igri i kakve su misije ne treba trošiti reči, osim FENOMENALNO. E, sad, kako ko voli, to je druga priča. A s obzirom da ti je GTA dosadan posle 3-4 sata igranja onda se ni ovde nećeš usrećiti, jer očigledno ne voliš takav tip igara.

Razumem to. Imam ortaka koji je pokušao da je igra, ali mu je bilo dosadna, priča bezveze, likovi onako... A onda će da sedne da igra Doom Eternal vodeći mutavog lika koji se probudio nekako na Marsu i koji treba da nađe nekakav artefakt krećući se iz tačke A u tačku B, tamaneći 10-15 istih čudovišta i pišaće u gaće od sreće i zadovoljstva.
Ja, lično, ne bi igrao Doom Eternal ni da mi plate, ali poštujem to što ima ljudi kojima je to vrhunska zabava. To što ja ne volim da igram takve igre ne znači da je ona loša i nemam ni najmanju nameru da je pljujem na temi o toj igri. Štaviše, neću je ni pogledati, jer me to ne zanima.
Meni je svaki GTA bio itekako zanimljiv, jer Rokstar vrhunski radi priče koje su najobičniji miks svih mogućih klišea, odlično upakovan, ali koji dobiju smisao tek kada se odigra cela igra. Naravno, ima ljudi kojima to "ne leži", ali to ne znači da je loše.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke