Prikaz jedne poruke
Stara 21.3.2020, 1:23   #1051
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
...u isto vreme NakeyJakeya prozivaš da je mamlaz jer je popljuvao loše aspekte game designa koje Rockstar ima. Heh.
Lik jasno u tom klipu kaže da voli R* igre i da je RDR2 above-and-beyond bilo koje open world igre ali da su elementi game designa uvredljivo loši - i pošto si i sam potvrdio kao i mnogi ovde da je main quest igre suštinski samo poboljšan u odnosu na GTA formulu vrlo je jasno da se tu nije mnogo štošta promenilo.
Nazvao sam ga mamlazom jer istovremeno želi dobru priču i više slobodnog izbora. To je kao da hoćeš da čitaš dobru knjigu, ali da u određenom trenutku možeš da biraš šta će se u knjizi dešavati i šta ćeš dalje čitati. Baš kao i da gledaš film i kažeš, e ova scena mi se ne sviđa, hoću da od sada bude drugačije. Isto je tako i u igrama - moguće je, ali još nema tehnologije za to. Inače sama glavna priča i glavni kvestovi nisu ni približno slični GTA igrama (mnogo su raznovrsniji i zanimljiviji, a o sporednim da ne pričam...).
O onom njegovom putu A i putu B ne bih da preterujem, ali nešto gluplje odavno nisam čuo. Čuj, nelinearne misije sa mnoštvom izbora, ali i dobrom pričom. Kaže da je tako bolje, ali pri tom ni jedne sekunde ne objasni na šta je mislio i kako to može da se izvede. Dakle, obično baljezganje nekoga ko, očigledno, nema ni najbliži dodir sa programiranjem i šta je potrebno da bi se došlo do toga. Ako ima, onda još gore...

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Očigledno u R* rade mega-talentovani ljudi - osim na polju kreativnosti kad su u pitanju misije lol. Još i tvoja izjava od iznad u kojoj izjavljuješ nešto tipa "ako znate bolje što ne napravite bolje" nema veze s mozgom i govori samo da si blind fanboy. To je kao da objektivno kritikujem automobil zbog nepreciznog servo mehanizma na volanu a ti mi kažeš da nemam prava da budem nezadovoljan time jer "ako umem treba da napravim bolje".
R* napravi fenomenalne gameplay sisteme i onda likovi zaduženi za main storyline i misije ne umeju da iskoriste te sisteme da naprave open-ended misije i uvežu sve to u taj sandbox kako treba.
Prvo, nisam nigde napisao nešto nalik "ako znate bolje što ne napravite bolje", razgledam postove već 10 minuta. Osim ovoga "ali ni jednom niti pomenu šta je po njemu bolji game-design ili šta bi trebalo da se tu popravi", upravo misleći na ovu nebulozu sa A i B putevima Rockstara.
I šta podrazumevaš pod "open ended" misije?? Da svaka misija ima različito ishodište?? I da se igra razvija u pravcu kojem želiš???
Aj da uzmem ovu igru za primer - glavni lik je došao do izvesnog Daunsa, uradio šta je uradio i desilo se to što se desilo. A ti bi voleo da može da se ne uradi to, da učini nešto drugo i onda na kraju sve bude "live happily ever after". Ili da uradi sasvim suprotno, pa da sve posle ode dođavola??? To mi je malo nejasno.
A ovom liku sa YT smeta to što je misija da ubiješ nekog lika to što moraš da odeš tamo i da to uradiš. A kako bi drugačije?? Da angažuješ prostitutku da ga zarazi triperom, a onda pošalješ nekoga sa Korona virusom da mu se iskašlje u lice??? Ili misli da nekoga možeš da ubiješ na više načina.
Ne znam, čitav taj video je u stilu "Da, prave i električne i benzinske automobile umesto da svi idu na solarne ćelije i antigravitaciju". Možda glupo poređenje, ali je tako.
No, to je samo moje mišljenje koje nije relevantno, niti sam neki fanboj, baš me briga šta ko misli o igri, ali ako se napada, neka se napada sa argumentima, a ne u stilu "Eto, ne valja, zastarelo..." a ne pominje ni jednog trenutka šta bi to bilo bolje. Takvi likovi me nerviraju.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke