Prikaz jedne poruke
Stara 21.3.2020, 3:57   #1053
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

RDR2 nisam igrao ali:
Vice City - prešao
San Andreas - prešao
GTA IV - prešao u ono vreme jedva samo da ne bi bilo da sam utukao sate a da je ne pređem.
GTA V odustao posle ako se dobro sećam treće pljačke.

Zaista nisu uvezali lepo sisteme koje imaju u te igre. Baš je površno. Ako neko pita kako to uraditi - pa eno ga Halo 1/2 koji nema open world ali nudi veći osećaj slobode u misijama na otvorenom u odnosu na bilo koji GTA. Eno ga Deus Ex iz 2000. koji, iako suštinski linearna igra, opet nudi veći osećaj slobode u odnosu na bilo koji GTA do sada.

Kampanje su užasne u gorenavedenim R* igrama jer umesto da imaju 5-6 sati mega kvalitetnih misija imaju nekoliko kvalitetnih momenata u smornih 15h. Čemu to u igri u kojoj već imam opciju da se zabavljam van konteksta main questa?

Kako izvesti to? Pa da znam kako tačno radio bih u R* I pravio im milione, ne može meni da se kaže "daj predlog kako bolje" a neki likovi koji imaju titulu game designera nisu uradili svoj posao kako treba in the first place.

Nijedna GTA igra nije imala kvalitetnu kampanju do sada i ako RDR 2 prati taj sistem - džaba im sve ostalo. Džaba gameplay sistemi i milioni uloženi u razvoj tehnikalija i celog tog sveta igre ako sve to postoji kao entitet za sebe nezavisno od dosadne kampanje. Ali probaću kad dođe vreme... Uostalom to je samo moje viđenje igre - core gameplay loop + zanimljiva kampanja (pacing i varijacije) su meni najbitniji aspekti svake SP igre.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke