Prikaz jedne poruke
Stara 6.10.2020, 9:22   #11
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 10/2020

Nisam stigao da pročitam sve ali dva teksta su mi bila posebno zanimljiva - hvaljenje nove serije Intelovih mobilnih procesora i recenzija RTX3080.

U tekstu "Nikad ne potcenjuj srce šampiona" se naširoko hvali nova 11. generacija Intelovih procesora za laptopove na osnovu toga što integrisana grafika radi dva puta bolje nego na prethodnoj. Da li se to gospodin Đekić šalio ili šta?? Nema veze to što Intelov CPU troši dva puta više struje nego AMD-ov takmac (što je jako bitno za prenosne uređaje), nema veze što ima manje jezgara od AMD-ovog procesora, nema veze što je u svakom poslovnom pogledu Intelov procesor inferioran u odnosu na AMD-ov (u aplikacijama koje koriste single-core funkcije nije ni 10% brži), nego se "šampion" ne predaje tako što mu je integrisana grafika brža???!!! Mislim da ni CEO Intela ne bi napisao ovakav tekst, a kamoli neko ko pretenduje da bude recezent.

A druga stvar koja mi je zasmetala jeste recenzija RTX 3080 uz naslov "spreman za 8K". Da, možda za gledanje filmova i interneta u 8K, ali to može skoro svaka grafička. Za igranje u 8K može jedino Control koji ima integrisan DLSS 2.0 pa može rezoluciju od 1440p da razvuče na 8K da to liči na nešto, ali nijedna igra to više ne bi podnela. Izgleda da gospodin Trajković nije gledao nijednu recenziju na YouTube inače bi znao da se zbog svojih 10GB VRAM-a 3080 poprilično "znoji i muči" i u 4K rezoluciji, a o 8K nema ni govora, osim ako se uživa u slajd šouu na minimumu detalja.

Dobro, to su samo sitnice, ali matoro zakeralo kao ja sam morao da prokomentarišem svoje neslaganje.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku NastyB na korisnoj poruci:
doctor (6.10.2020), maska (7.10.2020), oluja (6.10.2020), Renner (6.10.2020), Rocker (15.10.2020), SK HQ (6.10.2020)