Prikaz jedne poruke
Stara 7.10.2020, 13:22   #14
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 10/2020

Moguće, ali me zaista zanima šta je to što Intelovi procesori mogu da urade a da AMD-ovi ne mogu.
Pre tri godine sam kupio i5-8500, B360 matičnu i GTX 1060 zbog stabilnosti, boljih drajvera i iskorišćenja CUDA i toga što Photoshop preferira single-core instrukcije više od hyperthread-a. Pišem ISKLJUČIVO o poslovnoj primeni o kojoj lično znam.
Kupovina NVME diska umesto SATA3 je donela ubrzanje u radu sa velikim lejerima da je to neverovatno. Prelazak na AMD platformu nije doneo baš nijedan problem, naprotiv. Čak i neki filteri koje su stariji od 10 godina nemaju ni trunke problema sa Ryzen-ima ili Radeonima. Jednostavno, sve što mi je radilo na Intel+Nvidia platformi sada radi jednako dobro i na Ryzen+Radeon konfiguraciji. O tome kako radi par programa koje retko koristim da ne pričam.
Zato me ZAISTA zanima koji su to poslovni programi koji rade na Intelu a ne mogu na AMDu ili nemaju podršku?? Jer, eto, znam da Photoshop, Vegas, Office, Premier nemaju nikakvih problema što se tiče platforme. A gledajući YouTube zaista nisam video da nešto ne radi na AMD procesorima.
Da napomenem da sam imao dve-tri Radeon kartice čiji drajveri su mi uništavali uživanje u igranji i svemu ostalom, ali da to danas nije slučaj.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke