Prikaz jedne poruke
Stara 20.10.2020, 10:08   #17
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 10/2020

Citat:
Rocker kaže: Pregled poruke
Jeste spreman, može da upscaleuje iz 4K u 8K, ne mora iz 1440p, jer je dovoljno jak da tera sve u 4K, pa da DLSS odradi svoje.
Slažem se sa većinom stvari u tekstu, ali upravo o ovome sam i polemisao. Može da radi UPSCALE, i da DLSS 2.0 obavi svoj deo, ali samo na igrama koje to podržavaju. Za one koje nemaju DLSS, to već nije slučaj. Da postoji igra sa nativnom podrškom za 8K i tekturama te rezolucije, 3080 ne verujem da bi mogao da ih pokrene sa tih 10GB VRAM. I to je ono na šta sam mislio.
Pošto nemam gde da probam ni 4K igranje, a kamoli 8K, mogu jedino da vidim na YouTube snimcima, a ono što sam video do sada jeste da se se i jedna 3090 "muči" sa DOOM ETERNAL u 8K. Naravno na najvišim podešavanjima, ali ako daš skoro 2000€ za grafičku, zar bi želeo da igraš nešto na medium/high??
Naravno, nije reč o tome šta bi JA LIČNO voleo i mogao da igram, dođavola, igrao sam Ečstatiku na kompjuteru na kome je to ličilo na slajd šou, pa sam beskrajno uživao. Ali je poenta bila to da danas nema igre koja podržava nativno 8K i da 3080 itekako nije spreman za to. A verujem da bi se i 3090 poprilično mučio sa takvim stvarima. I to je bila čitava poenta mog posta.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke