Prikaz jedne poruke
Stara 11.8.2021, 17:54   #54
maxx
Član
 
Član od: 6.1.2006.
Poruke: 368
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 56 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Cene grafičkih kartica

Citat:
m1aden kaže: Pregled poruke
Meni bas nisu najjasnije te price o rezolucijama i tome da su vam potrebne ove nove grafike za 2k rezolucije.Jel to pricamo o rtx-u ili...?

Ja sa svojom 1660ti igram skorooo sve u 2k u full detaljima od 40 do 60 frejmova.Izuzetak su recimo RDR2, CP i igre koje su generalno lose optimizovane.Days Gone, recimo, mi je radio iznad 50 frejmova sa dropom tu i tamo, ali nikako da smeta uzitku.Horizon isto.Death Stranding maltene zakucan na 60 u istoj rezoluciji sa svim detaljima koje kartica moze da isprati.Sekiro, DS, a nadam se i Elden Ring kada izadje, u 2k bez ikakvog razmisljanja da spustam na full HD.Malo sam zakasnio sa A Plague Tale, sad je igram i u 2k u full-u gde god moze, retko kada pada ispod 50 frejmova. Imam problem sa televizorom koji ima normalno 4k na 60Hz, a 2k na 30Hz pa moram da pravim custom rezoluciji preko graficke za 2k na 60Hz i u pojednim igrama mi prosto pukne slika i ode u neku CGA paletu, pa moram da odem na desktop i vratim se pa se vrate boje.Mislim znam da ne bi trebalo to da radim, ali sta cu... to svakako nema veze sa grafikom i sta moze da izvuce.Drugar ima slicnu konfiguraciju s tim sto on ima 1080ti i tek tu nema sta da se prica o 2k igranju.Ono sto moja izvlaci u 2k, njegova to, u vecini slucajeva radi u 4k.Iako bih vrlo rado pazario neku bar 3060ti, meni trenutno, a nadam se i bar jos neko vreme, treba samo neki dobar HDR TV...
Tebi je onda sasvim dovoljan 2k monitor ali sa osvezavanjem od 60hz.....nema smisla da uzimas neki monitor sa npr 144hz osvezavanjem,jer sa tom grafickom uglavnom neces postici 120-144 fps u vecini igara...

Eto,zato neko hoce jacu graficku,jer mu monitor ima 144 hz i hoce da u igrama ima 144fps
maxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke