Prikaz jedne poruke
Stara 25.1.2018, 23:38   #28
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Idea na kućnom pragu za 11 dana od narudžbine. DAC je manji od prosečnog USB fleša a i lakši. Instalirao XMOS drajvere i sve proradi iz prve bez i najmanje greške. DSD radi lepo mada ne čujem praktično nikakvu razliku u odnosu na 24/96 PCM, sem ako je namerno ne naprave u masteru što je redovna praksa.

Zvuk je vrlo detaljan i na malo svetlijoj strani ali nije oštar ni naporan već naprotiv vrlo lagan za slušanje. Zvučna scena široka, diše lepo, ništa nije nabacano, čuje se što kažu vazduh i atmosfera na dobrim snimcima. Bas precizan i mekan. Sve u svemu otvoren, detaljan a prijatan zvuk.


Spoiler za Slike:


A sada neizbežan kleš sa mojim trenutnim šampionom HRT microStreamer-om jer biram koji ostaje u sistemu. Detalji su rame uz rame, širina scene isto, Idea ređa zvuke u jednu ravan pa su neki detalji čak i malo čujniji, HRT ih više ređa po dubini i nekako je muzikalniji... barem je tako za moj ukus i u mom sistemu, da ne ulazim da li je to potpis SABRE vs Burr-Brown čipa ili šta već. Ono gde HRT bez sumnje dobija je da se spušta niže sa basom i to daje neku potporu svim zvucima da deluju opipljivije. Druga stvar je da ima veću dinamiku zvuka i u stanju je da bude življi i uzbuljiviji, što kažu da uvuče slušaocia i natera ga da cupka u ritmu. Sa slušalicama opet slična stvar, Idea radi lepo i vrlo detaljno, HRT radi isto to samo sa još više snage i autoriteta. Dakle microStreamer što se mene tiče ponovo izlazi kao pobednik i za sada ne ide nikuda.

Ali Idea je sama na svome jako fin DAC bez ijedne ružne strane. Ko prvi put kupuje DAC ovo bi bila sasvim fina varijanta, samo ga ne bih stavljao u već svetle sisteme da se ne prevagne previše.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Mario Pavićević (26.1.2018), Picard (26.1.2018), Qrjak (27.1.2018)