Prikaz jedne poruke
Stara 20.2.2021, 12:18   #34
igor7
Član
 
Član od: 24.9.2012.
Poruke: 489
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 271 puta na 151 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2021

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
Kvalitet Sk definitivno nije na nivou od pre 20ak godina, a kamo li na nivou gde je bio 80ih. Ja ga čitam od '86. I dan danas se volim da prelistam stare brojeve.
Eh, kvalitet iz 80-ih je jednostavno neponovljiv. To su vremena kompjuterske romantike kada je sve kipelo od strasti a razlicitih racunarskih platformi bilo na pretek. Sve je to bilo lepo dok se nije pojavio PC koji je doneo blagodeti unifikacije hardvera i softvare ali je negativno delovao na spektar tema koje se obradjuju.

Ja sam sebi lepo prebacio u PDF sve stare brojeve svih nasih casopisa i cesto ih volim pogledati. To mi dodje kao cista uzivancija. Ako nekome treba, neka mi se javi na pp.

Citat:
Koliumne su... meh. Kuzmanović je oduvek bio "Nenad Vasović wannabe".
Uvek sam imao alergiju na kolumne, na prste mogu da nabrojim one koje mi se svidjaju i to u svim casopisima uopste.

Citat:
Činjenica je da su štampani mediji u krizi, pogotovo mali mediji, kao SK. Treba naći ljude koji znaju materiju, znaju da pišu, i mogu da priušte da rade za malu nadoknadu. A i tu malu nadoknadu im treba obezbediti. Treba ubediti oglašivače da se oglašavaju. A sve to radeći za novinsku kuću koju boli ona stvar za SK.
Jeste, u krizi su, logicna posledica pojave interneta. Ja sam inace pristalica misljenja da specijalizovani internet portali nikada ne mogu ponuditi kvalitet sistematizovanog sadrzaja kakav nude stampana izdanja.

A sto se tice naknade, tragedija je da nije obezbedjena ni ona najmanja. Da se odresi kesa bilo bi i tekstova i saradnika na pretek. Sve covek ocekuje da se ta agonije sa izdavacem resi ali ona traje i traje godinama. Ljudi mahom nisu upoznati sa uslovima u kojima casopis funkcionise.
igor7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku igor7 na korisnoj poruci:
mvasic (20.2.2021), NaraYan (9.3.2021), Oggy (23.2.2021), Rockstar (22.2.2021), todos (20.2.2021)