Prikaz jedne poruke
Stara 14.3.2022, 10:24   #64
Rilex
Član
 
Član od: 10.3.2011.
Poruke: 210
Zahvalnice: 96
Zahvaljeno 45 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2022

Sa setom se sećam dana pre monetizacije na youtube, kada su ljudi postavljali video sadržaj iz ljubavi, i čiste kreativnosti, i nisu podredjivali format, kao ni sadržaj velikim korporacijama. I to je bilo default stanje koje niko nije dovodio u pitanje.
Sada svaki klip ima par reklama (Glovo, gledam u tebe), pa onda sponzorski segment u klipu gde nam kreator govori kako moramo kupiti raycon slusalice, svaki klip se mora završiti sa pozivom da se šeruje,twituje i lajkuje a svi thumbnailovi su sa šokiranom facom youtubera, naslovi bombastični poput Nećete verovati šta... , a da ne govorimo o cenzuri svega što se može protumačiti da je u neskladu sa političkom korektnošću. Ne zaboravimo i nefer YT algoritam koji forsira već izgradjene uspešne kanale, a male gura pod tepih.
Sada je to default stanje. I neka me neko ispravi ako grešim ali mislim da se i kablovska TV nekada davno propagirala kao TV bez reklama, pa vidite na šta sad liči, sva sreća pa je jako reklo gledam. Dakle, ovo je proces postepenog kuvanja žabe.
E pa, izvinte ali previše sam mator za ove zahebancije. Adblock i vozdra.

Poslednja ispravka: Rilex (14.3.2022 u 10:40)
Rilex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Rilex na korisnoj poruci:
Bart Starr (15.3.2022), Dekip (14.3.2022), Malik Tintilinic (14.3.2022), player1 (14.3.2022), Rocker (1.4.2022)