Prikaz jedne poruke
Stara 7.8.2006, 3:28   #59
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Greske/Zamerke

Citat:
doolilah kaže:
Vi o vuku, a evo i vuka... Procitao sam sve ovo pre mnogo vremena, ali nisam zeleo da odmah odgovorim, zanimalo me sta je tacno razlog brige citaoca koga sada citiram.
Ni tada nisam zeleo, a ni sada ne zelim, i nemam razloga da se branim obrazlazuci sveku tacku mog opisa, ali neke stvari ne mogu da precutim. Stojim cvrsto iza svega sto sam napisao, i opet bih napisao isti opis za FM2006 (sa mozda par malih izmena). Ukoliko dobijem priliku da napisem opis za FM2007, stajacu iza njega kao i iza prethodnog.
Ja volim kritiku i kritika mi je mnogo pomogla u dosadasnjem radu, i na FM-u, a i na svemu ostalom na cemu radim u zivotu, a tu je puno stvari vezanih za fudbal i racunare. Ai, i tokom tog rada, a i tokom citanja gore navedene kritike, uocio sam sklonost nasih ljudi da u trenutcima kritike zaborave gde zive. Pa da li gospodine Black-White mozete da zamislite koliko je kopija FM-a prodato u Srbiji? Nema potrebe da Vam pomognem da pogodite. Na koje cu ja to ekstra-profitabilno trziste da uticem svojim clankom u Svetu Kompjutera? Kakvu ja korist mogu da imam od prodaje igre u zemlji u kojoj ima vise racunara nego originalnih diskova? Da li vredi da zbog toga kaljam svoje ime?
A sta su osnovni elementi Vaseg napada na moju objektivnost? 1) Cinjenica da nisam naveo jos neki manager (uz pomenuti FIFA manager ima bar jos 2 koje sam mogao da navedem, ali to je clanak, a ne roman) i 2) Cinjenica da neke greske nisam pomenuo - pa naravno da nisam, bio sam ogranicen prostorom, ali isto tako nisam naveo i mnoge prednosti koje sam zeleo da navedem. Kljucna rec je selekcija - FM je po velicini koda ogromna igra i morao sam izabrati kljucne stvari za pomenuti. Finansije su trenutno glavna briga SI-u i zato sam ih pomenuo kao najvaznije, i takva stvar je daleko od 'sitne greske.' Sto se ocene tice, bilo je prethodnih igara SI-a koje su imale vece ocene, a FM06 je bolji od njih u svim segmentima (sem u brzini, koja, jos jednom, opada zbog stalnog i nezaustavljivog rasta velicine baze podataka, koji rast u brzini procesora sporije prati).



Dusan St.
Sve ovo sto si rekao apsolutno stoji. Ali isto tako stoji i cinjenica da si povezan za tom igrom. Kako je Milhaus (iz simpsona) jednom rekao: "moja mama kaze da sam ja najzgodniji muskarac na svetu". Zato je mozda trebalo da neko drugi napise taj tekst, ako ni iz jednog drugog razloga, bar zato da se ovakve kritike ne bi pojavljivale. Da se razumemo, tekst nisam citao, verujem da je bio objektivan. Govorim uopsteno a ne o konkretnom slucaju.

Izvinjavam se sto nisam persirao, pretpostavljam da nije velika razlika u godinama.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke