Prikaz jedne poruke
Stara 18.2.2013, 5:15   #46
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Doom 3: BFG Edition

Штета што су се разишли са Ромером и осталима, мислим да би они створили супер атмосферу и дали неопходну "душу" Кармаковом технолошком чудовишту.. iD игре су биле нешто посебно (ја сам почео са Q2 који обрнем сваких неколико година, са свим експанзијама, мада сам играо и Wolf3D тамо неке `94, `95 али тада сам био мали ), имале су тај неки "шмек опасног".. Разне референце у ранијим Думовима, блахи коктел "сатанизма", хеви-метал.. Много, много тога.. Тога у Думу3 нема и игра само личи на оно што се од ње очекивало.


Слична ствар је и са Duke Nuke`em Forever. Највећи проблем је како успешно рекреирати лик са "кул" форама а да макар "личи" на оног из `90-их. Дјук је у своје време једноставно био фантастичан, и зато 3D Realms никада није успео да направи наставак, а правили су га 12 година. Онда је Gearbox збрзао за годину дана и изашла је игра која је увреда за све љубитеље легендарног Ђуке.

Зато нема ни наставка Half-Lifea - док игра не буде иоле пристојна (сценарио, пре свега) то неће изаћи из Вентила. Њима је посао и лакши, али побогу - десет година је прошло. Превише.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke