Prikaz jedne poruke
Stara 23.9.2007, 0:30   #42
Carnex
Veteran
 
Član od: 15.1.2006.
Poruke: 865
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 221 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Konzolaske igre: da ili ne

1. Prihvatili vi to ili ne konzole ODAVNO drze primat u igrackim krugovima. UBEDLJIV primat. Poslednji uspesan otpor je pruzio C64 i to samo u evropi.
2. Verovali ili ne Xbox360, PS3 i Wii se prodaju u srbiji daleko bolje nego bilo koja konzola pre toga u istoj fazi postojanja.
3. Timovi koji rade igre za konzole su najcesce mnogo ozbiljniji (cast izuzetcima) od onih koji danas rade isto za PC. Osim toga raditi igru za PC je isto sto i raditi multiplatform naslov, cak i gore zbog neunificiransoti hardvera.
4. Za razliku od PC-a proizvodjaci konzola PODRZAVAJU svoje interne timove finansijski i tehnicki sto je veoma znacajno.
5. Sobzirom da je kvalitet igara za PC UGLAVNOM veoma opao (cast izuzetcima) svaki casopis koji drzi do sebe ce ponuditi igracima ono sto JESTE dobro.

znajuci to ne shvatam sta imate protiv opisa igara za konzole (inace izraz je konzolne a ne konzolaske... kao crnac i crnja... kapirate). To bi bilo kao da sam se ja bunio na opise za ZX Spectrum, Amigu ili PC jer imam Commodore 128.

Znam da je mrznja prema konzolama usadjena ovdasnoj populaciji ali ona stvarno nema smisla. I sa jsam imao negativno misljenje o konzolama ranije (sto je bilo pogresno) ali kada je SK REDOVNO opisivao ogre za Sega Master System i GameBoy na primer nisam imao nikakve probleme sa time. Cak sta vise bilo mi je interesantno.
Carnex je offline  
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Carnex na korisnoj poruci:
che daboli guz (25.9.2007), M.C. (22.10.2007), oluja (23.9.2007)