Prikaz jedne poruke
Stara 7.6.2010, 12:28   #27
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.228
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Gabriel Knight: The Beast Within

Citat:
The X Factor kaže: Pregled poruke
Meni jedna od omiljenih igara svih vremena. Dovoljno dobra da me je inspirisala da posetim Minhen i zamak Neuschwanstein i mogu reci da je jedan od glavnih aduta (osim verno prenetog zivota Ludviga II) gotovo potpuna AUTENTICNOST lokacija na kojima se igra desava. Izuzetak je jedino Rittersburg i schloss Ritter, kao izmisljeno mesto i dvorac.
Evo sta sam fotkao:
1.Marienplatz sa radnjicama i prodavnicom satova koju je Gabriel posecivao, kao i fontanom gde sviraju ulicni muzicari
2. Prodavnica satova
3. Dienerstrasse - ulicica koja se vidi odmah pored i na prvoj slici, gde je Gabriel isao u postu i gde je lociran misteriozni Hunting Club.
Heheheh, i ja sam bio po prvi put u Minhenu posle igranja ove igre i palo mi je na pamet da malo njuskam:
OK, Marienplatz u Minhenu je glavni trg i cuveni Glockenspiel jeste tu to je opstepoznato. Radnja sa satovima sa kukavicom NIJE vise tu (bio sam poprilicno skoro i dosta cesto idem u Minhen (zivim u De) i sigurno je tako). Inace, satovi sa kukavicom nisu bavarski proizvod vec su poreklom sa Schwarzwalda tj iz Baden Würtemberga koji je zapadno od Bavarske. Bocne ulice koje si snimao tj ulica Dienerstrasse (ulica sluzincadi tj slugu) jesu tamo naravno i sve je kako je i bilo. Zooloski vrt je bas onakav kakav je u igri (ne vidi se doduse puno), ali linije metroa jesu tacne npr. Istorijska pozadina vezana za Ludwiga 2 "der verrückte König" - Ludi kralj je tacna. Istina je ipak da on nije doziveo da vidi zamak Neuschwanstein (na jugu Bavarske nekih 150 km juzno od Minhena) zavrsen jer on ni do dana danasnjeg to nije (prestalo se sa gradnjom tj izradom enterijera 1871 mislim). Zamak zapravo uopste nije star - sa gradnjom se pocelo bas po narudzbini Ludwiga Ludog kralja- poslednjeg kralja Bavarske (malo progooglati za detalje) . Navodno je ubijen ali to nikada nije dokazano. Sve u svemu odlicna igra - mislio sam da sam bio jedini koji se setio nje na Marienplatzu
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke