Prikaz jedne poruke
Stara 8.7.2007, 20:20   #2
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Destination: Treasure Island

Da, igra je prekratka. Izgleda da nisu FPSovi jedini koji boluju od ove boljke. Ja sam je zavrsio za nekih 5-6 sati igranja (u to je uracunato i visenje na forumu i chatovanje sa kolegom Covenantom ). Stvarno sramota za jednu avanturu. Kheopsovci su kratkocu verovatno hteli da nadoknade racvanjima (dva razlicita puta koja vode do istog cilja). Mada na prvo igranje primetio sam samo racvanje na samom pocetku. Verovatno ima jos koje, posto mi u galeriji fali nekoliko artworka. A i neki predmeti su mi ostali neiskorisceni. Ali nisam bas siguran da li cu da je igram jos jednom. Nekako me ne privlaci na ponovno igranje kao RtMI (prokleti navlakacki sistem sa bodovima ).
Kad sam vec pri RtMI….D: TI je jako slicna RtMI. Pocev od uvodnog menija preko scena na plazi do scena u sumicama. Naravno ovo nije nikakva zamerka. Scene su jako lepe sa puno detalja i animacija. Dizajneri nisu podbacili i lepo su prebacili karipsko ostrvce na nase monitore. Jedino mi se nije svidelo kako izgleda glavni lik i “likinja”. Nekako mi ne deluju kao da su ispali iz price o piratima.
A ni ljudi zaduzeni za zvuk nisu razocarali. Muzika je prava piratska i odlicno se uklapa u koncept igre. Svaka akcija je propracena i muzikom, koja dozivljaj podize na jos visi nivo. Jedinu zamerku imam u vezi sa glasovima likova. Ne kod svih, ali kod nekih (glavnijih) likova glasovi su skroz neuverljivi. Ali boze moj, ne moze biti sve perfektno.
Kao sto sam vec rekao, igra je slicna RtMI i Voyage. Svi koji su igrali ove dve igre, znaju kakvo je izvodjenje. Za one koji ne znaju, u pitanju je FP cvornati P&C (valjda je sad jasnije ).
I sta reci za kraj? Igra je skup suprotnosti. Bezveze prica naspram odlicnog inventara i zagonetki, kratkoca naspram odlicnih tehnickih karakteristika. Meni licno, igra se svidela i pored ovih nedostatka. Mozda zato sto volim ovaj tip Kheopsovih igara, a mozda i zato sto volim avanture generalno. Ne volim da ocenjujem igre, ali recimo da bi ovoj igri ocena 79 fino stajala. U svakom slucaju moja preporuka svima avanturasima koji vole RtMI i Voyage (simpaticna igra uz popodnevnu kafu), kao i onima koji tek pocinju sa avanturama (nece ih odbiti tezina i duzina). Naravno preporuka piratima i svima koji se tako osecaju.
Za kraj jedna pesmica, nekoliko slicica i oficijalni sajt.

Fifteen men on the dead man’s chest
Yo-ho-ho, and the bottle of rum!
Drink and the devil had done for the rest
Yo-ho-ho, and the bottle of rum!


Poslednja ispravka: Shlaymara (9.7.2007 u 0:59) Razlog: Nepismenost :P
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Shlaymara na korisnoj poruci:
Covenant (8.7.2007), Dio37 (8.7.2007), Garson (8.7.2007)